Мак як символ пам’яті
24.04.2015 15:08

макиМАКИ ПАМ'ЯТІ

Квітка маку в українські традиції

В українській міфології мак має дуже багато значень. Це символ сонця, безкінечності буття й життєвої скороминущості, пишної краси, волі, гордості, сну, отрути, оберегу від нечистої сили, а також хлопця-козака, крові, смерті. В останніх з перелічених значень квітка часто згадується в українських народних піснях та думах, особливо козацької доби: «Ой, з могили видно всі долини, – сизокрилий орел пролітає: стоїть військо славне Запорізьке –  як мак процвітає...». У відомій пісні «Ой, ти, Морозенку, славний козаче», мак згадується поруч зі смертю козака: «…Обступили Морозенка турецькії війська. По тім боці запорожці покопали шанці; Ой, впіймали Морозенка у неділю вранці. Ой, недаром ранесенько той мак розпускався, – Ой, уже наш Морозенко у неволю попався…». Образ маку нерідко символізує козака, що героїчно загинув, боронячи Україну.

Докладніше
 
Готуємось інформаційно до відзначення 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі
24.04.2015 15:06

Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим (пост)радянським зразком не відповідали історичній пам’яті українського народу і загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок ІІ світової війни, закріплювали в свідомості культ війни. Результатом цього стало домінування історичних міфів, перманентне протистояння в суспільстві та посилення впливу Російської Федерації на громадське та політичне життя в Україні.

 
Третій етап конкурсу «Кращий державний службовець»
24.04.2015 15:01

          24.04.15Novosti24.04.2015 пройшов І тур щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець». Конкурсанти виконали комп’ютерні завдання.

 
Звернення до жителів області
23.04.2015 14:40

Звернення

учасників розширеного засідання оргкомітету

із підготовки та проведення заходів з нагоди

70-річчя перемоги над нацизмом у Європі

Шановні жителі області!

Наближається історична дата, що є однією із визначальних для сучасного світу та України, – 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.

Від всього серця дякуємо та вклоняємося до землі ветеранам війни, учасникам партизанського та підпільницького руху, працівникам тилу за самопожертву, мужність, вірність своєму народові!

Детальніше
 
Відбулася 48-ма сесія районної ради
23.04.2015 14:39

           23.04.2015 відбулася 48 сесія районної ради. Загальний склад ради - 30 депутатів, взяли участь у сесії - 26, 4 – відсутні з поважних причин.У роботі сесії взяли участь: керівництво райдержадміністрації, керівники підприємств, установ, організацій району, представники редакції районної газети, сільські, селищні голови. Під час засідання конфлікти між депутатами не виникали.За всі рішення депутати Куйбишевської районної ради проголосували одноголосно. 

 
Розглянули постійні комісії
21.04.2015 15:29

      21.04.2015 в районній раді відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань агропромислового комплексу та охорони навколишнього середовища, соціального захисту населення, розвитку освіти, охорони здоров’я, молодіжної політики, культури і спорту, з фінансово-економічних питань і бюджету, з питань депутатської діяльності, етики, законності і захисту прав громадян, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку та управління об’єктами спільної власності. Розглянуто 29 питань, які планується винести на сесію районної ради.

 
Огляд літератури ”Слово об’єднує континенти”
20.04.2015 16:19

20.04.15Kult5Загальновідома істина: книга — джерело знань, за її допомогою дитина пізнає світ, а дитяча книга — не лише засіб пізнання, її місія — не лише виховувати і розважати. Це — унікальна можливість спілкування між людьми.

І не буде перебільшенням, якщо скажемо, що слово і книга об’єднує людей усіх континентів, адже читання, це явище інтернаціональне. Ми читаємо літературу письменників різних національностей, різних країн і народів, якщо їх твори приносять нам задоволення.

Докладніше
 


Сторінка 417 з 438
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна