ДОСТУПНІСТЬ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

09.11.2017 14:56

Робочою групою, створеною розпорядженням голови райдержадміністрації від 03.08.2017 №278, проведено моніторинг забезпечення безбар'єрного доступу маломобільних груп населення до будівель і приміщень закладів або установ загального користування та житлових будинків у Більмацькому районі (ФАПи, загальноосвітні школи, дитсадки, будинки культури, бібліотеки, приміщення органів місцевого самоврядування тощо), та багатоквартирних житлових будинків в частині відповідності вимогам ДБН В.2.2.17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». 

Результати проведеного аудиту показали, що повністю забезпечено безбар'єрний доступ маломобільних груп населення до будівлі районного центру зайнятості в смт.Більмак (визначені парковочні місця для автомобілів інвалідів, облаштовано прилеглу територію, наявні тактильні таблички з інформацією, зазначеною шрифтом Брайля, пандус на вході, сходи на вході та всередині будівлі, дверні прорізи відповідають вимогам ДБН, наявний санвузол для МГН). Інші будівлі громадського призначення району частково пристосовані або не пристосовані для потреб інвалідів. Ліфти наявні лише в будівлях, де розміщена Центральна районна лікарня та Більмацький Центр ПМСД.

Із 23 будівель органів державної влади та місцевого самоврядування району, 7 обладнані пандусами на вході. При цьому, обладнані пандусами  на входах всі 4 будівлі, де розміщені відокремлені підрозділи райдержадміністрації. 9 будівель не потребують облаштування допоміжними засобами для безперешкодного доступу МГН (архітектурна безбар'єрність). 

Із 14 будівель закладів освіти району (10 загальноосвітніх шкіл та 14 дошкільних навчальних закладів), 4 обладнані пандусами на вході (3 ЗОШ та 1 ДНЗ), 6 - не потребують обладнання. Із 23 будівель закладів охорони здоров'я, 6 обладнані пандусами, 2 – не потребують обладнання.  Із 17 будівель закладів культури 3 обладнані пандусами, 3 - не потребують обладнання.

В районі функціонує 3 установи соціального захисту населення (управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування, районний центр зайнятості) та Пологівське управління Пенсійного фонду. Всі будівлі, де розміщені зазначені органи, обладнані спеціальними пристроями для безбар'єрного доступу до них інвалідів.

Багатоквартирні житлові будинки не обладнані допоміжними засобами для вільного доступу до них інвалідів, так як проектами забудови відповідне обладнання не було передбачене. При зміні власників багатоквартирних житлових будинків, новостворюваним об`єднанням співвласників райдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування рекомендується, при необхідності, виконати комплекс технічних заходів щодо дообладнання та пристосування існуючого житлового фонду для вільного доступу мало мобільних груп населення. При відведенні земельних ділянок для обслуговування багатоквартирних житлових будинків будуть передбачені місця для паркування автомобілів інвалідів.

Також, в населених пунктах району відсутні світлофори зі звуковими сигналами. Місця для паркування автомобілів інвалідів визначені на території Більмацької автостанції та на прилеглій території до будівлі районного центру зайнятості.

Результати проведеного аудиту архітектурної доступності будинків та споруд для маломобільних груп населення відповідно до Державних будівельних норм, інформаційної доступності направлені райдержадміністрацією органам місцевого самоврядування, керівникам установ та організацій, в яких вказані об'єкти перебувають у користуванні, власності, в оренді, в оперативному управлінні, на правах повного господарського відання чи інших правових титулів. Керівникам рекомендовано визначити кошторис робіт для забезпечення доступності будівель та враховувати витрати на такі роботи у Державному та місцевих бюджетах на наступний та подальші роки.

Фотозвіт щодо доступності до будівлі районного центру зайнятості в смт.Більмак, яка повністю відповідає державним будівельним нормам доступності для осіб з інвалідністю додається.

Centr zan1Centr zan2Centr zan3Centr zan4Centr zan5Centr zan6Centr zan7

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна