Самодіяльний народний хор ”Гетьман” став лауреатом XVII Всеукраїнського фестивалю ”Калиновий Спів”

2205181З метою збереження і популяризації традиційної народної пісенної творчості, взірців гуртового співу, широкого показу художніх багатств народної хорової поліфонії і виконавських стилів 19-20 травня 2018 року в м.Кропивницький Кіровоградської області відбувся XXVII Всеукраїнський фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва ”Калиновий Спів”.

Засновником і організаторами фестивалю-конкурсу є Міністерство культури України, Кіровоградська обласна державна адміністрація, Кіровоградська обласна рада, Департамент культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації та Кіровоградський обласний центр народної творчості.

Фестиваль – конкурс проводиться  щорічно та збирає почергово аматорів вокалістів та аматорів хорового, колективного виконання.

Минулого року лауреатами фестивалю став вокальний квартет ”Консонанс” районного будинку культури, який вразив організаторів рівнем виконавської майстерності.

Тож цього року до Запорізького обласного методичного центру культури і мистецтв надійшло офіційне запрошення від організаторів фестивалю ”Калиновий Спів” щодо участі у заході самодіяльного народного хору ”Гетьман” Більмацького районного будинку культури.

Цьогорічний фестиваль зібрав понад 30 хорових колективів незалежно від їх відомчої залежності. Окрім виконавців з Кіровоградщини, гостями фестивалю стали 6 колективів з Вінницької, Дніпропетровської, Полтавської та Херсонської областей. Запорізька область була представлена самодіяльним народним хором ”Гетьман” (керівники Олександр Родіонов та Олена Нікітіна).

Виступи нашого колективу підкорили і численних слухачів, які знаходились в залі Кіровоградської обласної філармоніїі (де, власне, проходив фестиваль), і високоповажне журі. Наші хоровики гідно представили Запоріжжя на цьому поважному мистецькому святі.

Виконавши 3 пісні - ”А в полі береза” (акапельне звучання), ”Черевички” (солістка Ірина Садковкіна) та ”Їхали хлопці, три запорожці”, колектив ”Гетьман” у підсумку був відзначений Дипломом I ступеню та Дипломом у номінації ”Кращий музичний супровід”.

Також, у рамках виставки ”Калиновий розмай”, на фестивалі були представлені роботи прикладного мистецтва учасниці любительського об’єднання «Гармонія» районного будинку культури Пашко Валентини (с.Новоукраїнка).

Ми змогли поїхати на конкурс і гідним чином заявили, що у Більмацькому районі шанують, підтримують та розвивають українські традиції, українську пісню, українське мистецтво.

Учасники хору ”Гетьман” висловлюють велику вдячність депутату Запорізької обласної ради Машинському О.М. та керівнику ТОВ ”40 Років-Агро” Стецюну А.В. за сприяння участі наших самодіяльних митців у конкурсі та допомозі у організації цієї поїздки.

22051802 22051803 22051804 22051805

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна