Увага! Оголошення!

10.07.2018 08:27

uvagaШановні громадяни, кожен з вас може задати питання Міністру юстиції стосовно ініціатив, які наведено нижче, для використання у ваших інформаційних матеріалах. Павло Петренко особисто надасть відповіді протягом кількох діб. Тож, для того, щоб отримати відповіді на будь-які питання з цієї теми, необхідно до 18-00 години 10.07.2018 року надіслати їх на електронну адресу: Justpress@zp.minjust.gov.ua, вказавши назву вашого видання, телеканалу, радіостанції, інформаційного сайту тощо. В темі листа бажано вказати «Питання до Петренка».

Заздалегідь вдячні за співпрацю та чекаємо на ваші питання!

З повагою,

 

прес-служба Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області

 

Шановні колеги!

Днями Верховна Рада підтримала другого пакету законодавчих ініціатив Мінюсту, до якоговходять:

 Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» (№8296 від 19.04.2018).

 Закон «Про внесення змін до статей 165 та 166 Податкового кодексу України» (№8295 від 19.04.2018) 

 Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту осіб, які доглядають за хворими дітьми» (№8294 від 19.04.2018)

Закони передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок у вигляді податкових пільг на інших преференцій.ØСеред новацій:

·          Збільшення рівня мінімального утримання дитини тим з батьків, хто не проживає з родиною, до рівня прожиткового мінімуму.

·          Запровадження виїзду дитини за кордон строком ДО 1 МІСЯЦЯ з тим з батьків, з ким дитина проживає.

·          Спрощення порядку виїзду дитини за кордон з тим з батьків, який проживає окремо, але сумлінно виконує свої батьківські обов’язки.

·          Система додаткових фінансових санкцій для неплатників у розмірі від 20% до 50% від суми боргу (в залежності від строку заборгованості).

·          Система автоматизованого арешту коштів осіб, які мають борги зі сплати аліментів.

·          Притягнення до кримінальної відповідальності громадян, які ухиляються від суспільно корисних осіб.

·          Українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, повинні будуть подати довідку про те, що вони не мають боргів перед дітьми більше 6 місяців.

·          Звільнення чиновників, які мають заборгованість зі сплати аліментів більше 12 місяців.

·          Звільнення дітей від обов’язку утримувати непрацездатних батьків, які не платили аліменти понад 3 роки.

·          Застосування обмежень першого пакету до батьків, які не платять дітям з інвалідністю або тяжко хворим дітям вже після того, коли борг перевищить суму за 3 місяці.

·          Право на відпустку без збереження заробітної плати для того з батьків, хто доглядає за важкохворою дитиною.

·          Зарахування до трудового стажу періоду догляду за важкохворою дитиною.

·          Пільги та преференції для батьків, які сумлінно виконують свій батьківський обов’язок, витрачають додаткові кошти на гуртки, навчання, спортивні та будь-які інші секції.

·          Фінансові стимули для місцевої влади, яка опікуються дозвіллям і навчанням малечі, розвиває дитячий простір на місцях.

·          Відміна оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів.

·          Особа, яка є добросовісним платником аліментів, отримує додаткові гарантії щодо контролю за витрачанням сплачених коштів.

·          Передбачені санкції до того з батьків, котрий витрачає отримані кошти не на потреби дитини.

·          Добросовісний платник отримує додаткові гарантії реалізації свого права бачитися з малюком та брати участь у його вихованні.

ØДругий пакет законодавчих ініціатив був розроблений на підставі ефективної дії першого блоку санкцій для неплатників аліментів, які набули чинності 6 лютого 2018 року.

ØЗгідно першого пакету Законів, Мін’юстом зроблено:

-     Відкрито публічний реєстр неплатників аліментів

-      Оприлюднено #ДошкуГаньби у кожному регіоні

-      Сформовано окремі групи виконавців, робота яких сфокусована на виконанні судових рішень саме по виплаті аліментів.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна