Більмацька селищна рада

 

Kuybishevo  Kuybishevo2

До складу Більмацької селищної ради входить 5 населених пунктів: селище міського типу Більмак і 4 села – Грузьке, Дубове, Трудове, Червоне Озеро.
     Більмак розташоване на річці Кам'янка за 5 кілометрів від залізничної станції Комиш-Зоря. Близько 1782 року на березі річки Кам'янки переселенці з Чернігівської та Полтавської губерній заснували казенну слободу і за назвою річки найменували Кам'янкою. На карті Новоросійського краю, виданій у першій половині XIX ст., село позначене під назвою Більманка (від Більмак-могили), пізніше у 1845 році його перейменували на Царекостянтинівку.
     Перша земська школа була відкрита в с. Царекостантинівка  (пізніше Куйбишеве нині Більмак) в 1868 році.
     У 1868 році Олександрійський повіт було поділено на 8 медичних дільниць.
     Відкрили лікарню в Царекостантинівці в жовтні 1891 року.
     Перша бібліотека відкрилася в Царекостантинівці 21 квітня 1899 року. Вона розміщувалась в найбільшій селянській хаті.
    З 1926 року назва села була Первомайське, у 1930 році повернули назву Царекостянтинівка, а з квітня 1935 року поселення носить сьогоднішню його назву.
     22 червня 1941 року прийшло страшне повідомлення – почалася Велика Вітчизняна війна. Цілих три роки, починаючи з жовтня 1941 по вересень 1943 року, територія ради знаходилась під ворожою окупацією, яка завдала величезної шкоди народному господарству.
     Розпочалася відбудова. Славу землі принесли люди, які на ній живуть. Район пишається десятьма Героями Соціалістичної Праці. Серед них: Григорій Васильович Кисунько, Варвара Михайлівна Захаренко, Марія Захарівна Володова, Степан Іванович Стасенко, Іван Дмитрович Черняк, Йосип Максимович Гонтар, Іван Степанович Безкишкий, Віра Іванівна Плющакова, Катерина Григорівна Запорощенко, Федір Федорович Ревут. Це завдяки їм та десяткам тисяч таких, як вони вдалося відновити зруйноване війною господарство та вийти на нові передові рубежі.
     Одночасно з сільськогосподарським виробництвом розвивалась і місцева промисловість. Працювали завод "Електроприлад", щебеневий завод, маслозавод.
     З 1957 року Куйбишеве стало селищем міського типу. Введені до ладу готель, будинок піонерів, РБК, кінотеатр, забудовано житловий масив. У селищі виросло лікарняне містечко на 215 ліжок.
     Набула подальшого розвитку народна освіта району. В селищі діяли середня і три початкові школи, в яких 69 вчителів навчали й виховували 1,2 тис. учнів. Працювали також середня вечірня школа робітничої молоді, заочна середня та початкова школи, в 1965 році відкрита музична школа.
    Рішенням виконавчого комітету Запорізької обласної ради від 20.12.1957 року № 849 село Куйбишеве було віднесено до категорії селищ міського типу, а Куйбишевська сільська рада перейменована на селищну.

    Нині районний центр розвивається, змінюється його обличчя, стає комфортнішим проживання, зростає економічний та культурний потенціал, з'являються нові соціальні об'єкти, поліпшується благоустрій.
    Тут розташовані майже всі районні установи та організації, зосереджена переважна більшість бізнесових структур. Красиві будівлі з яскравими дахами, золоті маківки церкви, зелені насадження...
     Мабуть ні в одному райцентрі нашої країни немає такого Меморіалу Слави, де ми вшановуємо своїх земляків - героїв Радянського Союзу.
  На території: 2 промислових підприємства, 18 сільськогосподарський підприємств, 89 магазинів, 10 підприємств громадського харчування, 22 підприємства побутового обслуговування, 18 ОСББ.
     Соціальна сфера: районний та сільський будинки культури, 3 бібліотеки, 2 школи, 3 дитячі навчальні заклади, професійно-аграрний ліцей.

 

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна