Вершинська сільська рада

 

vershina

vershina2

 

 

До складу Вершинської сільської ради входять села Вершина та Очеретувате.

Село Вершина розташоване на відстані   150 км від обласного центру м.Запоріжжя,  за 14 км від районного центру смт.Більмак.

В  1867 році  лівому березі  степової річки Кобильна   з’явились перші поселенці села Новокам’янка Олександрівського повіту Катеринославської губернії, з січня 1922 року -  село Вершина Перша, з 27 липня 1971 року -  село Вершина.

Першими поселенцями села були виходці заможних селян, що до цього проживали в Кам’янці (нині  смт.Більмак). Заняттям перших поселенців була в основному праця у наймах у багатих односільчан та німців – колоністів, які поселились поряд з селом.

Дореволюційна Новокам’янка мала добротну церкву, збудовану в 1893 році. В 1883-1885 роках  існувала церковно-приходська  школа, а в 1885-1886 роках її реорганізували в земську школу. 

Великою радістю для селян було проголошення  Радянської Влади, бо здійснилась їх віковічна мрія про волю та землю.

В    1920  році у селі  організований перший комсомольський осередок.         

В 1925  році група бідняків організували перше  історії села  Товариство по спільному обробітку землі. В  1930  році було організовано три колгоспи: «Незаможник України», ім. Куйбишева та ім.Карла Маркса. Особливо славилася артіль-конеферма, де вирощували коней породи рисаків. З  жовтня 1941 по вересень 1943  року село Вершина було в тимчасовій окупації німецьких загарбників. В  1950  році всі три колгоспи було об’єднано в один колгосп ім.Карла Маркса. 14 вересня 1953  року встановлені скульптури воїна з автоматом. В жовтні 1967 року  з нагоди святкування  50 річчя Жовтневої революції побудовано  сільський будинок культури на 240 місць. У вересні 1978 року  на честь 35 –ї річниці  визволення села  в центрі села встановлено  Меморіал Слави  загиблим воїнам. В 1980  році розпочато асфальтування вулиць с.Вершина. 31 січня  1998 року  колгосп ім.Карла Маркса переіменовано в КСП «Вершина». 10 вересня 2002  року у зв’язку з реорганізацією КСП “ Вершина “ ліквідовано. На основі ліквідованого підприємства базового господарства не створено.

На території: 9 селянських (фермерських) господарств, 2 магазини, відділення зв’язку та АТС,  ФАП, Храм Українсьої Православної Церкви.

Соціальна сфера: сільський будинок культури, сільська бібліотека, Вершинський  навчально - виховний  комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня –дошкільний навчальний заклад». 

 

 

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна