Гусарківська  сільська  рада

 

gusarka

gusarka2

Гусарківській  сільській раді  підпорядковані  села  Гусарка і Дружне.

Населення  - 1001 особа.

Село Гусарка  розташоване в  північно-західній  частині  Більмацького  району, за 10 км від  районного  центру смт.Більмак  і  122 км від  обласного  центру  м.Запоріжжя на Приазовській височині, за 5  км від села знаходиться найвища точка Запорізької області - Більмак-Могила.

У 1808 році зі  Смоленської  губернії на  постійне поселення  прибуло 33 сім’ї селян - білорусів, які  стали засновниками с. Гусарка. Заселення  проходило  в 3 етапи. Остання група  прибула в 1812 році. У 1870 році  в  селі  відкрита  школа. У 1897 році  збудована церква  в ім’я Успенії пресвятої Богородиці, яка після війни була зруйнована.

Потік переселенців у село з інших  місць був  менший, що й дало  змогу зберегти  гусарцям самобутню  мову  та  елементи білоруської  культури.

Радянська  влада на  село  прийшла в 1921 році.

У 1926 році  6  сімей із Гусарки заснували  село Ленінське, яке до 1931 року було самостійним, а в 1931 році було організовано 2 колгоспи: «Красний пахар», «Зелений клин».

В 1930 році в селі Гусарка маріупольським робітником 25-тисячником  Самойловичем М.Ф. організований колгосп.

Прорвавши оборону радянських військ, в  жовтні 1941 року в село прийшли  німецькі війська, встановивши свої порядки. Вивезено  в  рабство до  Німеччини – 196 юнаків і дівчат.

Після визволення села і Більмацького  району від німецьких   окупантів  в Гусарці з 20 вересня по 10 жовтня1943 року був  розташований штаб Південного фронту на чолі з генерал-полковником Толбухіним Ф.І.

В селі  в 1943 році   захоронено серце  генерала - лейтенанта Гурова  К.А.

Після  війни в с. Гусарка  було 5 колгоспів: « Ілліча», « Свободний труд», « Енгельса », «Жданова», «Крупської », які в 1950  році  були  об’єднані   в один колгосп ім.Крупської.

На території сільської  ради:  ТОВ «Алоінс-Агро»,ТОВ  «Аграрний союз Запоріжжя», 5 СФГ.

Соціальна сфера: школа, сільський будинок культури, сільська бібліотека, ФАП, районний музей, 5 магазинів.

Троє гусарківців були депутатами Верховної  Ради  України: Бастрига Іван Михайлович, Крючков Георгій Корнійович, Москальков Петро Іванович.

У 2002 році село Гусарка представляло  Запорізьку  область  у Всеукраїнській Акції « Мистецтво одного  села» в м.  Київ  в Українському домі.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна