Смирновська сільська рада

 smirnovka

smirnovka2

smirnovka3

Смирновській сільській раді Смирновської об’єднаної територіальної громади підпорядковані населені пункти – с.Смирнове, с.Вершина Друга, с.Олексіївка, с.Титове, с.Зразкове, с.Зелений Гай, с.Діброва, с.Верхньодрагунське.

Смирнове – село, центр однойменної сільської ради, розташоване на Приазовській височині 324м. над рівнем моря, за 21км. на південний схід від районного центру у верхів’ї річки Берди на схилах балки, по якій вона протікає.

Село Смирнове (до 1946 року Попівка) засноване 1805 році державними селянами – вихідцями з села Попівки Чернігівської губернії. Село швидко розросталося і напередодні реформи 1861 року простягалося на 18 км вздовж річки Берди. Після десятого ревізійного перепису 1859 року воно розділилось на дві поземельні общини: центральну Попово-Троїцьку і Попово-Вершину Другу. У 1921 році Попівка-Вершина Друга (згодом Вершина Друга) стало самостійним селом. Населення переважно було зайняте землеробством, вирощуванням товарного зерна. Згодом селяни перейшли від одноосібного обробітку землі до земляних комітетів, а потім до колективного господарювання (колгоспів). У 1929-1930 роках у селі організували вісім сільгоспартілей, діяла Попівська МТС. У 50-х роках були колгоспи: «Серп і Молот», «Переможець», «Шлях Ілліча», ім. Хрущова, ім. Свердлова, ім. Молотова, ім. Будьонного, ім. ХVІІ партз'їзду, на їх базі яких 10 квітня 1957 року був організований радгосп «40 років Жовтня».  З виникненням колгоспів в селі стало інтенсивно розвиватись і тваринництво.

В селі Попівка (Смирнове) працювала Святотроїцька церква, але на жаль наприкінці семидесятих  років дев'ятнадцятого століття її було зруйновано, а на тому місці збудували сільський будинок культури.  

Поступово розвивалась народна освіта. Перша земська школа у Попівці була відкрита 1872 році.

Медичної допомоги селяни не отримували, лікуватися від численних хвороб їм доводилося народними методами. Перший медичний заклад у Попівці – фельдшерський пункт – відкрили лише на початку ХХ століття.

У червні 1946 року село перейменовано на Смирнове на честь загиблого тут у 1941 році генерал-лейтенанта 18-ї армії Андрія Кириловича Смирнова, а Попівська сільська рада – на Смирновська.

В 2005 році  відсвяткували 200-річчя села Смирнове, відбувся фестиваль «Поріднених сіл».

2007-2008 роках на території Смирновської сільської ради були знайдені та  перепоховані воїни Радянської армії.

2009 році святкували 100-річчя вихідця села Олексіївка, Героя Радянського Союзу, полковника – Карацюпи Микити Федоровича.

На території: сільськогосподарські підприємства: ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня», ТОВ «Соя Протеїн Продукт», СВК «Сузір'я», 17 фермерських господарств. В ТОВ «Агрофірма «40 років Жовтня» працюють олійниця та мельниця. Підприємства торгівлі, громадського харчування та побуту: кафе «Валді», кафе «Вечерняя звезда», 18 приватних магазинів. В центрі села Смирнове розташований невеличкий ринок.                   

Соціальна сфера: дошкільний навчальний заклад ясла/садок «Колосок», 2 школи, 3 бібліотеки, 2 будинки культури, Смирновська амбулаторія, 2 ФАПи.

 

 titovo

titovo2

 

            Село Титове, до 1963 року -  село Водяне. Населення – 559 осіб.

Титове розташоване на правому березі річки Берда, в 25 км. від районного центру, 15 км. від залізничної станції Більманка, від обласного центру м. Запоріжжя – 169 км.

Село Водяне засноване в кінці 18 на початку 19 століття. Назва Водяне походить від великої кількості води, яка збирається в кінці села. Люди, які населяли село, були переселенці з Полтавської та Чернігівської областей.

У 1905 році вийшов закон про закріплення селянам земельних наділів, виходу з общинного землекористування і продажу свого земельного наділу. У селі Водяне  останній переділ землі проходив у 1899 році. Земля наділялась лише на чоловічу стать.

У селі до 1870 року була цілковита відсутність писемності. Перше шкільне приміщення земство збудувало у 1903 році. Першим вчителем був Приємець Федір Михайлович, вчились лише хлопчики. В 1912 році було збудовано ще дві школи. В 1900 році була збудована церква.

Перебудова сільського господарства на колективних засадах почалася у 1927 році. На кінець 1930 року всі бідняцькі та середняцькі господарства добровільно вступили в колгоспи.

В кінці 1941 року німецькі окупанти захопили село Водяне і встановили свої порядки. Вивезено в рабство до Німеччини 160 молодих людей.

Після війни відновлені і відбудовані колгоспи: Вирішальний, Більшовик і П’ятирічка, які в 1950 році були злиті в один колгосп - ім. Енгельса.

У 1941 році на території села під час битви з німецькими окупантами героїчно загинув Генерал-майор Титов О.С. На місці загибелі встановлено в 1975 році пам’ятний знак.

14 вересня 1963 року село Водяне перейменоване в село Титове.

Уродженцям села Титове – Гвардії майору К.Е.Гришку і сержанту І.М.Реві присвоєно звання Героя Радянського Союзу.  На честь захисників і односельців, які не повернулися з війни, збудовано Меморіальний Комплекс «Вічна Слава». Під час окупації було знищено 144 жилі будинки, всі культурні і господарські об’єкти.

Після реорганізації  сільського господарства в березні 2000 року створено товариство «Водяне». 542 чоловіка одержали земельні ділянки (паї).

На території села: ТОВ «Олександрівка», ТОВ «Компанія «Скіф-ХХІ», СВК «Сузір’я», СФГ «Лозове», ФГ «Яна», працюють 41 чоловік одноосібно, філія вузлу зв’язку, АТС, два приватних магазина.

Соціальна сфера: Титовська ЗОШ І ст., сільський будинок культури,  сільська бібліотека, ФАП. 

 

 

 

zrazki

 

zrazki2

 

Село Зразкове розташоване в долинах річки Конка і її притоки. 

 

Село Зразкове  утворене в 1924 році  переселенцями з села Кінські – Роздори Пологівського району.  

 

В центрі села Зразкове розташований Меморіал Слави та пам’ятник Невідомому Солдатові , пам’ятник Леніну. Традиційно, двічі  на рік,  до Дня Перемоги та Дня визволення села, тут  проводяться  урочисті заходи  та мітинги. Впорядкування території пам’ятників проводиться силами працівників.

 

В листопаді 2008 року  на території сільської ради створено  громадське об’єднання «Зразківська мрія» Зразківської територіальної громади, яке уклало договір з ПРООН  ЄС з метою  фінансування мікро проекту «Шкільний мікроавтобус».

 

Генерального  директора товариства з обмеженою відповідальність «Зразкове» Вишневського Володимира Михайловича у  2012 році  нагороджено  орденом «За заслуги  перед Запорізьким краєм ІІІ ступеня».

 

На території: відділення поштового зв'язку, 3 магазина, ТОВ «Зразкове», 5  СФГ.

 

Соціальна сфера: школа, ФАП, сільський будинок культури, сільська бібліотека.

 

 

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна