Смілівська сільська рада

smile

smile2

Смілівській сільській раді підпорядковані села Сміле, Самойлівка, Світле, (один будинок), Червоноселівка.

Населення – 407 осіб.

Село Сміле, центр сільської ради, розташоване на відстані 35 км від районного центру (смт. Більмак) у північно – східному напрямі. Найближча залізнична станція – Магедово на відстані 25 км.

До 1923 року земля, на якій розміщене с.Сміле, була під степом. В 1923 році почали цю землю заселяти люди із села Федорівка (тепер Чубарівка Пологівського району).

Назву селу «Сміле» дали на честь перших переселенців – сміливих людей, які не побоялися розпочати в степу будівництво.

У 1924 році почали будувати хати і садити сади. Першими побудували хати Верба Кирило Прохорович і Підставний Іван Савич, а потім інші.

В 1925 році при допомозі держави організували кооперацію.

В 1926 році побудували в селі школу на власні кошти. Для лікарні купили хату в господаря Підставного Левка Антоновича.

В 1927-1928 роках організувався СОЗ ( спільний обробіток землі).

В 1929 році організувався колгосп «Хлібороб» і другий колгосп «Кримська». У 1930 році ці колгоспи об’єдналися в один  - «Воля».

В 1950 році колгосп імені Тельмана, імені Шмідта і «Воля»  об’єдналися в один колгосп імені Тельмана.

В 1958 році колгосп імені Тельмана і колгосп імені Калініна об’єдналися в один колгосп імені Калініна.

Територія села була окупована з жовтня 1941 року і визволена 14 вересня 1943 року частинами 50 гвардійської стрілкової дивізії 3-го гвардійського стрілкового корпусу 5-ої Ударної армії Південного фронту. Орденом «Червоної Зірки» за сміливість і відвагу нагороджені Самокиш Дмитро Семенович, Хрущ Петро Іванович.

Зусиллями жителів села село було відбудовано.

В 1958 році утворився колгосп ім.Калініна, який існував до 1993 року.

В 1993 році колгосп ім.Калініна реорганізувався в КСП «Сміле».

В 1995 році при проведенні паювання земель колективної власності КСП «Сміле»отримало Державний акт на право колективної власності на землю.

На території сільської ради 11 фермерських господарств, 4 магазини, поштове відділення, АТС.

Соціальна сфера: сільський будинок культури, фельдшерський пункт та пункт невідкладної медичної допомоги, загальноосвітня школа І ступенів, сільська рада, сільська бібліотека. 

Село Червоноселівка

До 1917 року землі, на яких розміщене зараз село Червоноселівка, належали багатим землевласникам і частина їх були казенними. Казенні землі належали Земельному Олександрівському відділу.

Після Великої Жовтневої революції почалася нарізка землі. Ці казенні ділянки не продавалися, вони були в розпорядженні держави, ними вже завідував Пологський Земельний відділ.

В 1926-1927 роках почалося поселення на цих землях. На державні кошти Американське Еко будувало будинки, в які переселяли із Західних областей Росії євреїв.

Була побудована в 1929 році школа, магазин, цегельний завод, сирзавод, баня, клуб.

У 1929 році почалася колективізація, частина євреїв виїхала до міста.

В 1950 році всі три колгоспи було об’єднано в один колгосп, який називався імені Хрущова, потім – ХХ партз’їзду. З цього часу почали розвиватися галузі народного господарства.

Було побудовано сільський клуб на 200 місць, бібліотека, магазин. Для послуг колгоспників збудовано пилораму, нову електростанцію, гараж для автомашин, гараж для ремонту тракторів, лікарня, поштове відділення.

З 1972 року головою колгоспу ім. ХХ партз’їзду був Сівер Петро Тимофійович.        

На сьогоднішній день  на території с.Червоноселівка  діють сільськогосподарські підприємства.

На сьогоднішні на території села діє фельдшерський пункт, сільський будинок культури та 2 магазини   В центрі села знаходиться Меморіал Слави воїнам-землякам, полеглим в роки ВВВ.

Село Самойлівка

Засноване в 1762 році двома сім’ями Самойленків, які були вихідцями із с.Великої Михайлівки Гуляйпільського району. Один із господарів Самойленків закупив землю у невідомого дворянина по одну сторону балки, яку називали Сухою, а інший по другий бік. Від їхнього прізвища і походить назва села Самойлівка. Самойленки мали у власності 425 га землі.

На період 1917 року на території села було 28 дворів. В 1918 році було утворено Самойлівську Раду народних депутатів (трудящих) селян. 

В 1926 році в селі побудовано чотирикласну школу. В 1930 році на території села утворено колективне господарство «Червоний труд». З 1930 по 1941 роки на території с.Самойлівка було до 40 дворів.

В період Великої Вітчизняної війни, з жовтня 1941 до вересня 1943 років, село було під німецькою окупацією.  В с.Самойлівка до 1941 року була семирічна школа.  З 1955 року село електрифіковано. В 1958 році пройшла реорганізація колгоспу «Тельмана», укрупнення, який знаходився в с. Самойлівка, з колгоспом «Калініна» в с. Сміле. В с. Самойлівка була організована тракторна-польова бригада №3. Швидкими темпами колгосп розвиває всі галузі народного господарства. До 1963 року в селі були розташовані: восьмирічна школа, фельдшерсько-акушерський пункт, сільська бібліотека, сільський клуб і відносилося село до Розівського району. Рішенням облвиконкому № 457 від 10.07.1959р. Самойлівська і Червоноселівська сільська рада були укрупнені в Смілівську сільську раду з центром в с.Сміле.

На сьогодні із об’єктів соціальної сфери працює фельдшерський пункт.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна