Деякі зміни у державній реєстрації речових прав на нерухоме майно

01.11.2019 10:30

У зв’язку з набуттям чинності із 2 листопада 2019 р. Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» 159-IX від 03.10.2019 звертаємо увагу на п.6 ст.18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно»1952 від 01.07.2004 року.

У ньому зазначається: «У разі подачі документів на державну реєстрацію уповноваженою на те особою встановлюється обсяг повноважень такої особи на підставі документа, що підтверджує її повноваження діяти від імені іншої особи.

Для цілей проведення реєстраційних дій документом, що підтверджує повноваження діяти від імені іншої особи, є документ, що підтверджує повноваження законного представника особи, нотаріально посвідчена довіреність або відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи.

Дійсність довіреності, нотаріально посвідченої відповідно до законодавства України, перевіряється за допомогою Єдиного реєстру довіреностей».

Тобто, у разі, якщо документи для проведення реєстраційних дій подаються представником за довіреністю, документом, що буде підтверджувати повноваження діяти від іншої особи, буде обов’язково нотаріально посвідчена довіреність.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна