Пекельний липень 2014-го. Зеленопілля. Схилімо голови

10.07.2020 16:18

 

IMG11.07.2019, минає 6 років з дня загибелі нашого земляка Володимира Гнатуші з смт Більмак. Володимир другий військовослужбовець з нашого району, який загинув на війні з російськими окупантами.

Юнак викликався до­бровольцем служити в Українській Армії. Наприкінці березня Володимира направили у 79-у ае­ромобільну бригаду, яка тоді дислокувалася у Ми­колаєві. Пізніше цю час­тину перекинули ближче до зони АТО. Один час вона базувалася у на­шому районі, неподалік села Новоукраїнка. До Володимира тоді їздили у гості його рідні.

Улітку Миколаївська аеромобільна бригада прикривала державний кордон між Україною і Російською Федерацією, неподалік міста Ровеньки Луганської області. 11 липня 2014 року наших солдат «накрили» установки залпового вогню «Град». Це було біля села Зеленопілля Свердловського району на Луганщині.

Під вогонь терористів тоді потрапили українські силовики із Яворівської мотобригади та Миколаївської аеромобільної. Засоби масової інформації тоді повідомили: за твердженнями очевидців, вогонь вівся з боку кордону, кілометрів за 20. У той ранок 11 липня 93 військовослужбовця було поранено, а 13 – загинуло

Тіла солдатів так обгоріли, що їх не могли упізнати рідні. Довелося призначати ДНК-експертизу, яка підтвердила, що В.Ю. Гнатуша справді загинув.

У воїна удома залишилися батько Юрій Олександрович, сестри Наталя, Юлія й Ірина (вона з Володею – двійнята). Сестри мають свої сім’ї. Мати солдата Любов Володимирів­на пішла за межу Вічності кілька ро­ків тому.

Указом Президента України від 15.07.2014 №593/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Володимир нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Як і для країни так і для нас то був пекельний липень 2014-го.

Вшануймо в цей день пам’ять про Володимира і всіх, хто віддавши своє життя, захищав свою Батьківщину.

Вічна пам’ять Героям!

 

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна