Не зіпсуйте собі свято!

17.12.2020 16:58

17183Наближається Новий Рік - свято, яке завжди залишає чудові враження і спогади. Невід'ємною частиною святкування є ялинка з безліччю різноманітних прикрас і іграшок, електричних різнобарвних гірлянд. Разом з цим необхідно пам’ятати, що нехтування правилами пожежної безпеки може затьмарити веселий настрій. Здебільшого, пожежі на ялинках виникають від короткого замкнення в електрогірляндах або застосування відкритого вогню поруч з самою ялинкою. Щоб уникнути цього, перед включенням в електромережу, гірлянди варто ретельно перевірити. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрів проводів, блимання лампочок, іскріння, тощо) її необхідно вимкнути та, взагалі, позбутися. Потрібно звернути увагу і на прикрасу ялинки іграшками з паперу, марлі та вати. При попаданні на них іскор або вогню вони миттєво спалахують.

Безпечніше прикрашати ялинку іграшками, виготовленими зі скла або негорючих матеріалів. Саму ж ялинку треба встановити в приміщенні подалі від нагрівальних і опалювальних приладів, на стійкій підставці, щоб вона не заважала вільному пересуванню. Не забувайте, що поблизу ялинки взагалі забороняється використовувати будь-який відкритий вогонь, свічки, бенгальські вогники, хлопавки, різноманітні феєрверки та петарди. Та якщо раптом ялинка почала горіти, не панікуйте. По-перше необхідно знеструмити електрогірлянду та повалити ялинку на підлогу, щоб полум¢я не підійнялось догори та не поширилось нашпалеричи меблі. Потім потрібно накрити палаючу ялинкущільною тканиною або залити її водою. В будь-якому разі обов¢язково треба викликати пожежно-рятувальну службу за телефоном 101, з сільської місцевості 9-101

Пожежно-рятувальна служба звертається до мешканців району та застерігає: щоб святкування Нового року та Різдва Христового не закінчилося трагедією, не забувайте за новорічними веселощами про обережність та необхідність дотримання правил пожежної безпеки. Пам’ятайте від свята до лиха – один необачний крок. Не зіпсуйте собі свято.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна