До уваги жителів району

13.01.2015 14:27

1. Виконання Мирного плану Президента України, звільнення полонених, припинення вогню

Президент України П.Порошенко (29.12.14): «Воєнного вирішення питання по Донбасу не існує. Існує виключно політичне рішення конфлікту на Донбасі… 

Працює не тільки режим тиші, але й Мирний план. За час дії Мирного плану звільнено 1500 українських полонених. Не було б миру, не відомо, чи залишилися б ці люди живими...

Ми – країна, проти якої почалась військова агресія з боку сусідньої держави… Ми вистояли…Вже зараз Україна має одну з найбільш боєздатних армій світу…

Ключова умова Мінського протоколу, яка дуже швидко принесе мир в нашу країну, проста - перекриття кордонів і виведення іноземних військ з нашої території.  Як тільки війська будуть виведені - ніякого конфлікту не буде. Його не існує - він надуманий. І перші кроки на звільнених територіях - яскраве тому підтвердження…

Хай поїдуть у Слов'янськ, Краматорськ, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Маріуполь і побачать, яким чином відновлюється українська влада на звільнених територіях. Це буде ще одним підтвердженням, що цей конфлікт принесений у нашу країну ззовні. І ті, хто його приніс, - окупанти й агресори  мають піти з нашої держави…

Донбас є окупованою територією, але на Донбасі також живуть українці. Комусь би сподобалося, якби ми перекрили вентиль, закрили газ. Але ми - українці, ми не маємо дати замерзнути людям, які там знаходяться. Це позиція цивілізованого світу і нас як цивілізованої країни» // www.president.gov.ua, УНІАН, www.president.gov.ua.

Президент України П.Порошенкопід часробочої наради з керівниками силових відомств за участі Секретаря РНБО України. (04.01.15): «Завдяки розвідці та СБУ ми володіємо інформацію про місцезнаходження та кількість наших військових, які зараз перебувають під арештом незаконних збройних формувань. Ми маємо зробити все для їх скорішого визволення» //www.president.gov.ua.

Президент України П.Порошенко (29.12.14, на підсумковій прес-конференції): «Відновлення боєздатності української армії зараз є моїм пріоритетом… На базі мого Мирного плану, Мінських домовленостей необхідно перетворити крихке перемир’я, яке сьогодні є на Сході, в стійкий, забезпечений і тривалий мир. Повернути тимчасово окуповані території під контроль української влади. Відновити на цих територіях український суверенітет. Ще раз підкреслю: зробити це можна лише на підставі Мінського протоколу, де враховані всі необхідні умови, щоб це було здійснено. Режим припинення вогню, негайне звільнення всіх заручників» //www.president.gov.ua.

2. Життя на звільнених та окупованих територіях

Зусиллями Української держави звільнені від терористів території швидко повертаються до мирного життя.

А.Лисенко (РНБО, 26.12.14): «Станом на 25 грудня, з серпня 2014 року після звільнення населених пунктів від терористів українською владою в Донецькій області відновлено 5357 об’єктів, в тому числі: 471 житловий будинок; електропостачання у 163 населених пунктах та 8 об’єктів електропостачання; 67 об’єктів теплопостачання; 5 об’єктів водопостачання; газопостачання в 4 населених пунктах, 1328 газопроводів. Підключено до газу 3234 приватні будинки» //www.rnbo.gov.ua.

Гуманітарний вантаж, зібраний Урядом за дорученням Президента України, 25.12.14 був доставлений до Краматорська та Сєвєродонецька.  26 вантажних автомобілів привезли 326 тон продовольства й предметів першої необхідності, які направляються жителям окупованих територій.

Уповноважений Президента з мирного врегулювання на Донбасі І.Геращенко (24.12.14): «Для української влади є принциповим, щоб товари першої необхідності адресно доходили в першу чергу до  людей, котрі перебувають у інтернатах, хоспісах, психіатричних лікарнях – до тих, хто  не в змозі був евакуюватися і переїхати в інші регіони. Українська влада неодноразово зверталася з пропозицією евакуювати хворих і сиріт, які там знаходяться. Але, на жаль, такі гуманітарні коридори не були нам надані» // www.president.gov.ua.

Ситуація ж на окупованих територіях, за даними ООН, продовжує погіршуватися.

З восьмої доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні (представлено 15.12.14): «Колапс законності та правопорядку, як і насильство та бойові дії у східних регіонах, що розпалюються напливом важкого та (іншого – ред.) сучасного озброєння, а також іноземних бойовиків, в тому числі з Російської Федерації, мають безпосередній вплив на всі фундаментальні права людини, включаючи безпеку, свободу та благополуччя осіб, які проживають там… Конфлікт триває вже дев’ятий місяць, і ситуація стає ще тяжчою для населення, яке досі проживає на сході… Істотні пошкодження інфраструктури, колапс економіки та порушення соціальних і медичних послуг особливо впливають на найбільш вразливі верстви населення, зокрема осіб похилого віку, дітей, а також осіб, які знаходяться під інституціональною опікою держави» //humanrights.org.ua.

Критичну ситуацію з харчами визнають і самі терористи:

Лідер стаханівських бойовиків П.Дрьомов (24.12.14): «Во всей "ЛНР" заканчиваются запасы продовольствия. То, что есть, мы сейчас будем доедать. Когда все это доедим, положение наступит катастрофическое» //УНІАН.

Дедалі більше наростає невдоволення зубожілих місцевих мешканців «новою владою»:

25 грудня в окупованому бандою О.Мозгового Алчевську відбувся страйк медиків. Вони скаржилися на те, що вже більше півроку не отримують зарплату, а через масштабний відтік кадрів у лікарнях немає кому працювати. «Біля входу у виконком зібралося близько 50-60 медпрацівників з різних лікувальних установ Алчевська. До них вийшла представник виконкому, не представившись, запропонувала створити ініціативну групу. Кілька лікарів з ініціативної групи ввійшли в кабінет до заступника мера», - розповідає учасниця мітингу. Однак чиновник грубо накричала на медиків і сказала, що грошей немає. Після такої відповіді в будівлю виконкому увійшли всі, хто був на вулиці. «Заступник мера» спробувала заспокоїти присутніх, перекладаючи провину на український уряд. Мітингувальники відповіли, що багато раз вже це чули і запропонували повернути владу Україні, якщо "ЛНР" не може впоратися.  «Якби знали, що таке буде творитися, не ходили б на референдум», - сказала одна з мітингувальниць //ТСН.

 

3. Укріплення Збройних Сил України

Важливою передумовою встановлення миру є підвищення обороноздатності України й розвиток військово-промислового комплексу.

Президент України П.Порошенко (перебуваючи з робочим візитом у Львівській області 30.12.14 на Яворівському полігоні): «Ми є народом миру, але ми маємо вибороти мир. Коли ми будемо мати сильне військо, ми зможемо цього досягти… Ми доб'ємося того, щоб військові заводи перейшли на 3 зміни… В даний час йде прискорене формування бойових бригад… Збройним силам найближчим часом планується передати близько ста одиниць бронетехніки, а також два вертольоти… з президентського авіапаркуПрезидент може обійтись без вертольотів, армія – ні» //www.president.gov.ua, www.president.gov.ua, «Факти».

Серед техніки, що була передана у військові частини в Західному регіоні, – танки Т-64БВ, 203-мм самохідні гаубиці «Піон», машини управління, бронеавтомобілі КрАЗ «Спартан», вертольоти Мі-8 та Мі-2, інженерні машини розгороджень, санітарні автомобілі, штурмові гвинтівки «Форт». Крім того, Глава держави вручив військовим сертифікати на станції контрбатарейної боротьби.

Президент України П.Порошенко також вручив ордери та ключі від нових помешкань військовослужбовцям та членам їхніх родин у Яворівському гарнізоні. 59 сімей військовослужбовців отримали квартири у новому будинку. Більшість з новоселів – родини військових з бойових частин, які героїчно боронять Батьківщину на Сході країни. 

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна