До всесвітнього дня поезії.

25.03.2015 10:55

24.03.15KultПоезіяцезавждинеповторність,

Якийсьбезсмертнийдотикдодуші…

ЛінаКостенко

Всесвітній день поезії щорічно відзначається 21 березня. Поезія - це одне з найгеніальніших досягнень людства. До цієї дати працівники бібліотеки підготували та оформили книжкову виставку «Я не пишу, я думаю віршами..», присвячену творчості Ліни Василівни Костенко, а літературно – мистецька вітальня «Свічадо» радо вітала майстрів поетичного рядка нашого району.

Привід для зустрічі був досить вагомий - це ювілей славетної поетеси нашого часу, класика сучасної української літератури Ліни Василівни Костенко та всесвітній день поезії. Для шанувальників творчості  ювілярки була підготовлена слайд – презентація «Поезія - це свято», присвячена біографії Л.Костенко. Разом з бібліотекарями присутні  пригадали найвідоміші вірші поетеси. Доля Ліни Костенко пов'язана  з нашим Куйбишевським краєм - її  чоловік  В.В. Цвіркунов, непересічна особливість свого часу, був оберегом та підтримкою поетеси в різні часи життя. Він народився в Куйбишевському районі, за що  його мала батьківщина тепло та з любов’ю оспівані в поезіях. Багато нових цікавих  фактів із життя поетеси розповіла Причиненко С.М.. Лунали романси  Л.Костенко у запису О.Богомолець.

 

Згадали також корифеїв поетичного слова нашого краю  М.Л.Нагнибіду, П.П.Ребра, А.З.Рекубрацького, Г.П.Родіну. Вагомо та влучно до теми зібрання прочитала свої твори Л.М.Сахно. Присутні вшанували  пам'ять тих, хто пішов у вічність хвилиною мовчання.

Учасники вітальні мали за честь почути нові твори  живої поетичної легенди - А.П.Левади, С.М.Причиненко, поезіі злободенні, актуальні, проникливі. Прикрасила літературну зустріч  своїм виступом учениця 5 класу музичної школи Світлана Сидоренко яка виконала музичні твори  "Ой, смереко" та "Циганочка". Як зазвичай пили чай, спілкувались. Розходились у доброму настрої, який завжди виникає після дотику до прекрасного.

 
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна