Олексій Кавилін взяв участь у роботі Міжнародного інвестиційного форуму

Координація спільних зусиль влади і бізнесу для розширення інвестиційних проектів, сприяння вирішенню проблем сучасного підприємництва та товаровиробників, а також презентація Запорізького регіону для країн-інвесторів – саме такими були основні тези Міжнародного форуму інтеграції та кооперації "InCo Forum" у Запоріжжі 11-12 жовтня. Серед учасників обговорення були Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, керівництво Запорізької облдержадміністрації, Запорізької обласної ради, органів виконавчої влади, Народні депутати України, очільники Торгово-промислової палати України, Запорізької ТПП, консули європейських країн, представники дипломатичних місій та керівники підприємств.

Як заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, влада на будь-якому рівні має створити якісний інвестиційний клімат. Голова Уряду підкреслив важливість дій місцевої влади у забезпеченні умов для інвесторів та залученні нових партнерів, зацікавлених у веденні бізнесу в Україні.

– Наше завдання полягає у тому, щоби, використовуючи механізми супроводження і підтримки інвестицій, створити сприятливі умови, за яких кожен, хто інвестує, буде успішним, – зазначив Прем’єр-міністр України.

У ході панельних дискусій та пленарних засідань за участю провідних експертів України та іноземних фахівців активно обговорювалися питання інтеграції у світове співтовариство та інструменти підтримки експортно-імпортної діяльності, внутрішньої кооперації.

Під час форуму учасники акцентували на процесах децентралізації, регіонального розвитку, які відіграють важливу роль у створенні нових робочих місць, залученні інвестицій та сприянні малому і середньому бізнесу.

Як наголосив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, будь-який діалог між владою і бізнесом, особливо на такому рівні,  є вагомими плюсом для економіки Запорізького регіону.

– Сьогодні на форумі було порушено ряд проблем та озвучені пропозиції і механізми їх вирішення. Якщо розглядати тему форуму в контексті діяльності Державної фіскальної служби, то можна стверджувати, що партнерські відносини з бізнесом є нашим пріоритетом. За останній час було максимально розширено сервіси для платників податків, створено сприятливі умови для ведення бізнесу, які ґрунтуються на засадах передбачуваності та прозорості, – відзначив керівник фіскальної служби області.

За результатами Форуму учасники ухвалили рішення з урахуванням світових, європейських та національних тенденцій і торгово-економічних особливостей Запорізького регіону.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Міжнародне співробітництво. Робота з МВФ

Запорізькі Центри обслуговування платників працюватимуть 15 жовтня

З метою якісного обслуговування платників податків, запобігання виникненню можливих ризиків несвоєчасного та неякісного прийняття податкової звітності та надання адміністративних послуг, у святкові та вихідні дні Центри обслуговування платників податків у м. Запоріжжі та Запорізькій області працюватимуть у наступному режимі:

– 14 жовтня 2016 року — вихідний день;

– 15 жовтня 2016 року — робочий день у режимі чергування (за необхідності із залученням спеціалістів відповідних структурних підрозділів) до 13-00.

Детальну інформацію про роботу запорізьких ЦОПів можна дізнатися на субсайті Територіальних органів ДФС Запорізької області: http://zp.sfs.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Центри обслуговування платників податків *

 

Запорізькі митники оформили майже 41 тисячу електронних митних декларацій

За 9 місяців 2016 року Запорізькою митницею ДФС оформлено 40 937 митних декларацій, з них 99,5% – в електронному вигляді.

Як відзначають фахівці митниці, електронна взаємодія із митним органом щороку зростає. Так, приміром, у 2014 році показник електронного оформлення складав 98%, за 9 місяців 2015 року обсяг митних декларацій в електронному вигляді становив вже 99 відсотків. Отже цей сервіс свідчить про ефективність та доступність для запорізьких товаровиробників.

Серед загальної кількості декларацій більшість складають експортні – їх оформлено понад 27 тисяч, імпортних – більш ніж 13,6 тисячі, а також 62 транзитні.

Крім того, електронне декларування сприяє прискоренню митного оформлення товарів: середній час митного оформлення однієї митної декларації склав за 9 місяців 2016 року 1 годину 21 хвилину.

Дізнатися більше про митне оформлення, зокрема, громадянам та суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, можна на веб-порталі ДФС України: http://sfs.gov.ua/baneryi/mitne-oformlennya.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Електронне митне декларування *

 

Додаток 1

 

 

Банківські проценти запоріжців збагатили держбюджет на понад 40 мільйонів

Проценти за банківськими депозитами працюють не тільки на вкладників, але й на державу. Податок на виплачені відсотки йде до казни держави, його ставка становить 18%.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, завдяки такій нормі Податкового Кодексу від банківських вкладів запоріжців з початку року бюджет отримав 41,2 мільйона гривень ПДФО з доходу у вигляді процентів. При цьому прогнозний показник перевищено майже на 9 відсотків, що складає 3,4 мільйона гривень.

Найбільші суми перерахували банківські та кредитні установи м. Запоріжжя – понад 31 мільйон, а саме: Олександрівського району – 13,3 мільйона, Вознесенівського і Дніпровського – по 5 мільйонів, Шевченківського – 4 мільйони, 2,3 мільйона надійшло у Комунарському, майже мільйон – у Хортицькому, 412 тисяч – у Заводському районі. Значними є надходження у м. Мелітополь та районі – понад 3 мільйони, у Бердянську і районі сплачено 2 мільйони, у м. Енергодар – близько 1 мільйона гривень.

Зазначимо, що згідно з Податковим кодексом України податкові агенти – банки, кредитні спілки, які нараховують доходи у вигляді процентів, у податковому розрахунку відображають загальну суму нарахованих доходів та загальну суму утриманого з них податку. При цьому у податковому розрахунку не зазначається інформація про суми окремого банківського вкладного, депозитного або поточного рахунку, вкладу (депозиту) члена кредитної спілки у кредитній спілці, суми нарахованих процентів, а також відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані такі доходи.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

Співробітники податкової міліції ДФС розслідують випадки отруєнь алкоголем у Вільнянському районі 

Співробітники податкової міліції фіскальної служби Запорізької області проводять слідчо-оперативні заходи щодо реалізації алкогольної продукції, яка призвела до отруєнь мешканців селища Матвіївка Вільнянського району Запорізької області. Нагадаємо, 7 жовтня 2016 року до Головного управління ДФС у Запорізькій області надійшла інформація про те, що до Вільнянської Центральної районної лікарні з діагнозом отруєння звернулись 8 громадян.

За попередніми даними ці громадяни звертались за медичною допомогою до лікарні у період з 1 по 7 жовтня. Можливою причиною отруєння є вживання алкогольних напоїв.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.204 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення підакцизних товарів з недоброякісної сировини (матеріалів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей).

У ході досудового розслідування встановлено, що вони придбали алкогольні напої у магазині, розташованому у с. Матвіївка Вільнянського району Запорізької області.

При проведенні слідчих дій (обшуків) за даному кримінальному провадженню вилучено алкогольну продукцію та первинні бухгалтерські документи.

На теперішній час проводиться комплекс слідчо-оперативних дій з метою з’ясування походження небезпечної для життя та здоров’я людей продукції.

Зазначимо, що з початку року запорізькі оперативники ДФС ліквідували 9 "підпільних цехів" з виробництва фальсифікованих алкогольних напоїв. У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарів в Єдиному реєстрі досудових розслідувань відкрито 13 проваджень за ч.3 ст.204 КК України та 5 – за ст.199 КК України. Із незаконного обігу вилучено товари підакцизної групи на загальну суму майже 31 мільйон гривень.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Операція «Акциз-2016» *

Додаток 1

Запорізькі роботодавці спрямували на соцзахист понад 2,8 мільярда єдиного соціального внеску

2 мільярди 811 мільйонів гривень – таку суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перерахували запорізькі платники за дев'ять місяців поточного року. Рівень очікуваних надходжень перевищено на 94 мільйони.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, суми сплати ЄСВ зросли в усіх районах м. Запоріжжя та області у середньому, на 3,5 відсотка.

– Перевиконання індикативних показників надходжень зумовлено, передусім, змінам законодавства щодо зниження базових ставок ЄСВ, що дозволило зменшити навантаження на фонд оплати праці та детінізації ринку праці. Про це свідчить і статистика і твердження самих запорізьких роботодавців, зокрема, під час зустрічей із керівництвом фіскальної служби, – підкреслив Олексій Кавилін.

Лідерами зі сплати ЄСВ у регіоні залишаються підприємства енергетики, промисловості, державного управління та оборона галузь.

У територіальному розрізі найбільші суми забезпечили страхувальники Вознесенівського району м. Запоріжжя, сплативши 470 мільйонів, м. Енергодар – 341 мільйон, мелітопольські платники спрямували 288 мільйонів, Олександрівського району – майже 223 мільйони, Дніпровського району – 197 мільйонів, Шевченківського району – понад 190 мільйонів, м. Бердянськ та району – 176 мільйонів.

Зазначимо, з 1 січня 2016 року фактичну ставку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування зменшено з 38% до 22%. Мінімальний страховий внесок для фізичних осіб-підприємців розраховується за ставкою 22 відсотки з мінімальної заробітної плати. Крім того, з доходів працівників відмінено справляння внеску, а також збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює 25 розмірам прожиткового мінімуму.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Адміністрування єдиного внеску

 

Запорізькі підприємства перерахували на очищення довкілля 135 мільйонів гривень

У Запорізькій області нараховується понад 2600 підприємств, що сплачують екологічний податок (без урахування суб'єктів господарювання Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжя). З початку року вони спрямували до бюджетів усіх рівнів 135,5 мільйона гривень екоподатку, що на 45,7 мільйона більше, ніж за 9 місяців 2015 року.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільші суми надійшли до місцевих бюджетів – понад 108 мільйонів, решта – 27 мільйонів сплачено до держбюджету.

– Сплата екоподатку є важливим джерелом поповнення скарбниць Запорізького регіону, адже від цього залежить, скільки коштів буде виділено з бюджетів на вирішення тієї чи іншої програми з очищення навколишнього середовища та інших проблем, пов'язаних із екологією, – підкреслив керівник фіскального відомства.

Традиційними лідерами зі сплати цього платежу до бюджетів своїх територій є підприємства м. Енергодар, які перерахували 84,5 мільйона гривень, платники Запорізького району забезпечили 12,1 мільйона, м. Запоріжжя – 4,2 мільйона, Якимівського та Мелітопольського районів, відповідно, по 1,5 мільйона, 1,4 мільйона сплатили суб'єкти господарювання Бердянського району.

Зазначимо, платниками екологічного податку є підприємства, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водні об'єкти, розміщують їх на власних територіях або утворюють радіоактивні відходи.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

Громадянин Туреччини намагався нелегально провезти $800

У міжнародному запорізькому аеропорту під час проведення митного контролю рейсу "Анталія – Запоріжжя" один із пасажирів обрав спрощений варіант проходження митних процедур. При проходженні "зеленого коридору" він заявив митникам, що не має при собі та у власному багажі предметів, які підлягають письмовому декларуванню, а також заборонених або обмежених до ввезення.

Натомість у ході огляду особистих речей у громадянина Туреччини митники виявили 800 доларів США або 20,7 тисячі гривень за курсом НБУ. Про ці гроші він не заявив ані в письмовій, ані в усній формі.

За даним фактом Запорізькою митницею ДФС складено протокол про порушення митних правил за ознаками, передбаченими ст. 471 Митного кодексу України. Предмети правопорушення вилучено митницею. За незаконно провезені долари порушнику доведеться ще сплатити 1700 гривень штрафу, адже санкція цієї статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та конфіскацію предметів правопорушень.

Нагадаємо, згідно із законодавством фізична особа – нерезидент має право вивозити в Україну готівку в сумі,що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями *

 


Додаток 1

 

 

Найбільше податків з прибутку сплатили підприємства Дніпровського і Вознесенівського районів Запоріжжя та міста Мелітополь

На сьогодні сплата податку на прибуток запорізькими підприємствами складає майже 12 відсотків від загальних надходжень до державного бюджету. За дев'ять місяців 2016 року платники забезпечили 343 мільйони гривень цього податку, що на 83 мільйони більше, ніж торік, та на 34 мільйони перевищує прогнозні показники на цей рік. Ще 50 мільйонів надійшло до місцевого бюджету від підприємств комунальної власності. У вересні до бюджетів сплачено понад 18 мільйонів.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, у регіоні істотно зріс рівень сплати податку на прибуток від запорізьких підприємств – за 9 місяців – на 113 мільйонів – з 208 мільйонів у 2015 році до 321 мільйона – у нинішньому. Керівник фіскальної служби області підкреслив, що такі показники свідчать про стабілізацію в економіці, підвищення обсягів оподатковуваних операцій запорізьких товаровиробників та у сфері надання послуг.

Найбільшими платниками податку у цьому році є підприємства, розташовані у Дніпровському районі м. Запоріжжя, від яких надійшло 64 мільйони гривень, Вознесенівського району – 51,5 мільйона, платники м. Мелітополь та району перерахували 41,6 мільйона, Шевченківського району обласного центру – 37 мільйонів, Олександрівського – понад 20 мільйонів, Комунарського – 19 мільйонів, Хортицького району – майже 18 мільйонів. Бердянські підприємства забезпечили 16,8 мільйона, у Вільнянському районі сплачено 14 мільйонів, майже стільки ж надійшло від платників Пологівського району.

Нагадаємо, ставка податку становить 18%. У ході податкової реформи з початку року було відмінено щомісячну авансову сплату податку, натомість запроваджено щоквартальне декларування. Для окремих категорій платників встановлено річний податковий (звітний) період.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

Олексій Кавилін взяв участь у роботі сесії Запорізької облради

5 жовтня відбулася 8 позачергова сесія Запорізької обласної ради, у засіданні якої взяли участь народні депутати, керівництво Запорізької облдержадміністрації, Запорізької облради, Головного управління ДФС у Запорізькій області та інших державних органів влади та місцевого самоврядування.

Серед проектів рішень, які винесені на розгляд сесії, стояло питання перерозподілу бюджетних коштів, зокрема, отриманих за рахунок перевиконання доходної частини загального фонду.

За даними начальника Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавиліна, з початку року місцеві бюджети отримали значний ресурс у вигляді сплачених податків, які надходять до бюджетів територій. Так, серед основних бюджетоформуючих платежів найбільші додаткові суми забезпечені з податку на доходи фізичних осіб – майже 425 мільйонів гривень, плати за землю – близько 120 мільйонів, єдиного податку – понад 108 мільйонів, екологічного податку – 67,7 мільйона, акцизного податку з продажу – більш ніж 40 мільйонів та інших.

За результатами засідання сесії, у тому числі, щодо перерозподілу коштів, депутати прийняли відповідні рішення.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

 

   Для розміщення на сайтах ЗМІ та громадських організацій

            Чи може фізична особа, яка досягла 16 років і бажає займатися підприємницькою діяльністю, бути зареєстрована підприємцем?

 

     Відповідно до ч. 3 ст. 35 Цивільного кодексу України повна цивільна дієздатність може бути надана фізичній особі, яка досягла шістнадцяти років і яка бажає займатися підприємницькою діяльністю.
            За наявності письмової згоди на це батьків (усиновлювачів), піклувальника або органу опіки та піклування така особа може бути зареєстрована як підприємець. У цьому разі фізична особа набуває повної цивільної дієздатності з моменту державної реєстрації її як підприємця.
Повна цивільна дієздатність, надана фізичній особі, поширюється на усі цивільні права та обов’язки (ч.4 ст.35 ЦКУ).

            Продаж інваліду путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України здійснюється без нарахування ПДВ

Від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання реабілітаційних послуг інвалідам, дітям-інвалідам, а також постачання путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України фізичних осіб віком до 18 років, інвалідів, дітей-інвалідів.

Отже, операції платника ПДВ (у тому числі закладу санаторно-курортного лікування) з продажу фізичним особам віком до 18 років, інвалідам та дітям-інвалідів путівок на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України звільняються від оподаткування ПДВ тобто нарахування ПДВ за такими операціями не здійснюється.

Таким чином, при продажу інваліду путівки на санаторно-курортне лікування, оздоровлення та відпочинок на території України, сума ПДВ не включається закладом санаторно-курортного лікування - платником ПДВ до  вартості такої путівки, і як наслідок, інвалід оплачує лише фактичну вартість путівки без додаткового нарахування ПДВ на її вартість.

Зазначена норма передбачена п.п. 197.1.6 ст. 197 Податкового кодексу України.

Якщо фінансова звітність не виправляється, то повторно подавати її разом з уточнюючою декларацією з податку на прибуток не потрібно

Платник податку на прибуток разом з відповідною податковою декларацією подає квартальну або річну фінансову звітність (крім малих підприємств) у порядку, передбаченому для подання податкової декларації.

Малі підприємства - платники податку на прибуток подають разом з річною податковою декларацією річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації (п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України).

У разі виправлення помилок у фінансовій звітності підприємство керується П(С) БО 6 «Виправлення помилок і зміни у фінансових звітах», затвердженим наказом МФУ від 28.05.1999 № 137.

Виправлення помилок, допущених у фінансовій звітності, має здійснюватись з одночасним коригуванням податкової звітності.

При цьому, у разі якщо показники фінансової звітності, що була подана з декларацією з податку на прибуток за звітні (податкові) періоди, які уточнюються, не підлягають виправленню, то така фінансова звітність, разом з уточнюючою Декларацією повторно не подається.

Неповернення при звільненні спеціального одягу та інших засобів індивідуального захисту, строк використання яких не настав, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема, вартість спеціального (форменого) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.

Порядок забезпечення, перелік та граничні строки використання спеціального (у тому числі форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України та/або галузевими нормами безоплатної видачі працівникам спеціального (форменого) одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту.

Враховуючи вищевикладене, якщо працівник, який припинає трудові відносини з працедавцем, не повертає йому спеціальний (у тому числі формений) одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, граничний строк використання яких не настав, то вартість такого майна включається до складу місячного оподатковуваного доходу і оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18%.

Зазначена норма передбачена пп.165.1.9 ст.165 Податкового кодексу України.

У разі внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення "скасовуюче" і одночасно повідомлення  "початкове"

До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна  подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Обов’язок з подання повідомлення поширюється виключно на трудові відносини (коли з працівником укладається трудовий договір).

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу затверджена  постановою КМУ від 17.06.2015 р.№ 413.

Пунктом 2 додатка до Постанови встановлено тип повідомлення:

   "початкове" - подання інформації про прийняття працівника на роботу;

    "скасовуюче" - подається у разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.

У разі допущення помилки роботодавцем та необхідності внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу "скасовуюче" з помилковими даними і одночасно повідомлення типу "початкове" з правильними даними.

Накладення штрафу за подання уточнюючої інформації про прийнятих працівників до фіскальних органів чинним законодавством не передбачено.

Оновлено перелік реєстраторів розрахункових операцій

 

ДФС України наказом від 28.09.2016 N813 затвердила Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (РРО).

Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена. 

До нього увійшло 145 моделей касових апаратів. Вони відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів фіскальної служби в електронній формі.

З оновленим переліком реєстраторів розрахункових операцій, які включені до Державного реєстру, можна ознайомитися на веб-порталі Державної фіскальної служби: sts.gov.ua/реєстри/Державний реєстратор розрахункових операцій/.

При цьому, наказ ДФС від 16.06.2016 N535 "Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій" втратив чинність.

Нужно ли отражать в форме № 1ДФ сумму алиментов, удержанных с заработной платы работника?

 

 В отчете по ф. № 1ДФ указываются суммы дохода, начисленного (выплаченного) в пользу налогоплательщика – физического лица, и суммы удержанного и/или уплаченного налога (п. 1.2 Порядка заполнения и представления налоговыми агентами Налогового расчета сумм дохода, начисленного (уплаченного) в пользу физических лиц, и сумм удержанного с них налога, утвержденного приказом Минфина от 13.01.2015 г. № 4, далее – Порядок № 4).

Поскольку для работника алименты являются одним из видов удержаний из заработной платы, а не доходом, поэтому такие удержания в форме № 1ДФ не отражаются. Суммы дохода работника – плательщика алиментов показываются в отчете в начисленной сумме, без вычета суммы алиментов.

Невзирая на то, что источником выплаты алиментов в пользу их получателя является работник, а не работодатель, последнему все же нужно зафиксировать такую выплату в форме № 1ДФ. Эта обязанность предусмотрена Порядком № 4.

Таким образом, алименты, которые выплачиваются налогоплательщику по решению суда или по добровольному решению сторон, отражаются в налоговом расчете по ф. № 1ДФ под признаком дохода «140». При этом в графе 2 ф. № 1ДФ необходимо указать идентификационный номер получателя алиментов.

            Яка сума нарахованого доходу відображається у рядку «Військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ?

 

     Порядок відображення відомостей у розділі II «Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір» податкового розрахунку за ф. 1ДФ визначено п. 3.11 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 № 4, зокрема:
     у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). Відомості про фізичну особу - платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

 

            Які юридичні особи є великими платниками податків відповідно до норм ПКУ?

   Відповідно до пп. 14.1.24 п. 14.1 ст. 14 р. I Податкового кодексу України  великий платник податків - юридична особа, у якої обсяг доходу від усіх видів діяльності за останні чотири послідовні податкові (звітні) квартали перевищує 500 млн. грн. або загальна сума сплачених до Державного бюджету України податків за платежами, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, за такий самий період перевищує 12 млн. грн.

            Чи може суб’єкт господарювання подавати до контролюючого органу в електронному вигляді заяви за ф.№1-ОПП, ф.№5-ОПП, ф.№8-ОПП та повідомлення за ф.№20-ОПП?

     Можливості подання в електронному вигляді платниками податків заяв за ф. №1-ОПП, ф. №5-ОПП, ф. №8-ОПП та повідомлення за ф. №20-ОПП, форми яких затверджені наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів», не передбачено.

            Чи необхідно новоствореній юридичній особі, яка не є платником ПДВ, після проведення державної реєстрації подати до контролюючого органу заяву за ф. № 1-ОПП з інформацією про головного бухгалтера?

     Після проведення державної реєстрації новостворена юридична особа, яка не є платником податку на додану вартість, подає до контролюючого органу заяву за ф. № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з інформацією про головного бухгалтера у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.

            Яким платникам податків контролюючий орган видає довідку за формою № 4-ОПП?

     Довідку за формою № 4-ОПП отримують фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (адвокати, нотаріуси тощо), юридичні особи (їх відокремлені підрозділи), для яких законом установлено особливості державної реєстрації та відомості щодо яких не містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, у тому числі у разі взяття на облік договорів про спільну діяльність, договорів управління майном.

            Що вважається відокремленим підрозділом юридичної особи?

     Відокремлений підрозділ – це підрозділ юридичної особи, що знаходиться поза її місцезнаходженням, здійснює всі або частину її функцій, виконує роботи або операції, надає послуги від імені юридичної особи, або здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
     Відокремлений підрозділ не є юридичною особою. Такий підрозділ наділяється майном юридичної особи, що його створила, і діє на підставі затвердженого нею положення.

     Підприємства можуть відкривати рахунки в установах банків через свої відокремлені підрозділи відповідно до закону.

     Відомості про відокремлені підрозділи юридичних осіб містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

           

            Який строк дії довідки за ф. №4-ОПП та коли вона втрачає чинність, яка видається самозайнятої особі при взятті на облік в контролюючому органі?

     Фізичній особі, яка провадить незалежну професійну діяльність, довідка про взяття на облік платника податків видається контролюючим органом із зазначенням строку, якщо такий строк вказаний у свідоцтві про реєстрацію чи іншому документі (дозволі, сертифікаті тощо), що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.
     Довідка про взяття на облік самозайнятої особи втрачає чинність з моменту виникнення змін у даних про фізичну особу, які зазначаються у такій довідці, та підлягає заміні у контролюючому органі.

            В який термін самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних?


     Самозайняті особи зобов’язані подавати до контролюючих органів за місцем свого обліку відомості про зміну облікових даних протягом місяця з дня виникнення таких змін.

     Зміни до відомостей про самозайняту особу, які містяться у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, набирають чинності з дня внесення відповідного запису до такого реєстру.

 

ГУ ДФС у Запорізькій області

 

Олексій Кавилін: "Фіскальна децентралізація дозволила залучити до місцевих скарбниць додаткові 790 мільйонів гривень"

Бюджети місцевих громад Запорізького регіону отримали більше фінансових ресурсів як від очікуваної суми на 9 місяців 29016 року, так й порівняно з минулорічними показниками. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

– До місцевих бюджетів з початку року запорізькі платники спрямували 4 мільярди 176 мільйонів гривень, що майже на півтора мільярда гривень більше, ніж торік. При очікуваній сумі на цей рік у 3,4 мільярда скарбниці отримали додатково 790 мільйонів. Завдяки фіскальній децентралізації і бюджетному перерозподілу податків зростання доходів зафіксовано в усіх районах м. Запоріжжя та області. А це – додаткові гарантії розвитку територій, – наголосив Олексій Кавилін.

Детальніше...
 

Олексій Кавилін: "Запорізький бізнес та ДФС разом напрацьовують шляхи вирішення проблем"

Податкова система потребує ефективних змін – це водночас і аксіома, і мета спільної роботи влади та бізнесу, орієнтована на покращення умов діяльності суб'єктів господарювання. 27 вересня чергову зустріч із представниками запорізького бізнесу провели начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін та начальник Запорізької ОДПІ Юліана Козаченко.

Відкриваючи захід, керівник фіскальної служби області зазначив, що в регіоні з початку року зафіксовано зростання основних економічних показників, існує позитивна тенденція активізації підприємницького середовища. Тому діяльність органів ДФС базується на принципах підвищення якості обслуговування платників, адміністрування податків в умовах оптимізації структури і чисельності працівників служби. Також один із основних пріоритетів – це ліквідація корупційних ризиків серед податківців.

Детальніше...
 

Підприємець, що здає в оренду нежитлове приміщення понад 300 кв. м, не може перебувати на спрощеній системі оподаткування

Фізичні особи - підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів, не можуть бути платниками єдиного податку.

Отже, фізична особа – підприємець, яка здає в оренду нежитлове приміщення (споруду, будівлю) понад 300 кв. метрів, не може перебувати на спрощеній системі оподаткування.

Також спрощена система оподаткування не застосовується, якщо здається в оренду частина нежитлового приміщення до 300 кв. м, а інша його частина безоплатно передається  в оренду (користування).

Зазначена норма передбачена пп. 291.5.3  ст. 291 Податкового кодексу України.

Детальніше...
 

Олексій Кавилін: "Місцеві бюджети Запоріжжя отримали податку на доходи фізичних осіб на дві третини більше, ніж торік"

З початку року до місцевих бюджетів запорізькі платники спрямували 1 мільярд 968 мільйонів гривень податку на доходи фізичних осіб. Рівень минулого року перевищено на 763 мільйони, а прогнозних показників на нинішній – майже на 405 мільйонів. Щомісячно на Запоріжжі надходить 246 мільйонів гривень ПДФО. Це на 95 мільйонів гривень більше, ніж у 2015-му.

Начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін визначив основні чинники, що впливають на зростання показників сплати податку.

– По-перше, це збільшення рівня мінімальних зарплат для обчислення базових окладів та інших трудових виплат. По-друге, позитивні результати дають заходи фіскальної служби з "очищення" зарплат – боротьби із "конвертами" та нелегальною працею. На сьогодні в умовах децентралізації роль податку на доходи фізосіб є надто важливою, адже з кожної гривні цього податку 75 копійок залишається у місцевих бюджетах, і саме громада має вирішувати, що робити з додатковими коштами, – наголосив Олексій Кавилін.

Він також відзначив, що кожна територія Запорізької області отримала більше податку на доходи у середньому на 63 відсотки або на дві третини. Наприклад, до місцевої скарбниці м. Запоріжжя надійшло на 412 мільйонів більше, ніж торік, м. Мелітополя та району – майже на 86 мільйонів, у м. Енергодар надходження зросли на 58 мільйонів, у м. Бердянськ та районі – на 41,5 мільйона, у Василівському районі – на 25 мільйонів, у Пологівському та Вільнянському районах, відповідно, на 21 та 15,5 мільйона гривень.

Зазначимо, що податок на доходи фізичних осіб, базова ставка якого дорівнює 18 відсоткам, зараховується до державного та місцевих бюджетів у пропорції 25% : 75%. Його платниками є фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізособи-нерезиденти, чиї доходи мають походження в Україні, а також податкові агенти.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

За спеціальне використання води та надр запорізькі підприємства  сплатили понад 320 мільйонів

З початку року запорізькі підприємства, які у своїй діяльності використовують водні об'єкти, спрямували до бюджетів майже 142 мільйони гривень рентної плати. Згідно з бюджетним розписом надходження сплати за спеціальне використання води розподілено рівними частинами між державним та місцевими бюджетами.

На сьогодні у Запорізькій області зареєстровано 3233 платника рентної плати за спецвикористання води, і їхня кількість постійно змінюється. Зокрема, фіскальна служба контролює повноту і своєчасність сплати податків з боку підприємств-водокористувачів регіону. Щодо тих суб'єктів господарювання, які упродовж півріччя не сплачують, або сплачують у неповному обсязі збір, фахівці ДФС направляють відповідні звернення до Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької облдержадміністрації щодо скасування їм дозволів на спеціальне водокористування. Так, у 2016 році направлено 2 таких звернення, ще п'ять підприємств залучено до оподаткування та щодо них застосовані штрафні санкції за несвоєчасне надання податкової звітності.

Крім того, за вісім місяців 629 платників сплатили 181 мільйон гривень рентної плати за користування надрами, у тому числі до державного бюджету надійшло 134 мільйони, до місцевих – 46,5 мільйона. У порівнянні з 2015 роком надходження в цілому зросли на 27,7 мільйона.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 


Сторінка 6 з 15
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна