Олексій Кавилін: "Запорізькі підприємства-забруднювачі компенсували державі майже 135 мільйонів гривень "екоподатку"

За січень-серпень 2016 року платники екологічного податку м. Запоріжжя та області (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників м. Запоріжжя) перерахували до зведеного бюджету 134,8 мільйона гривень. Це на 45,6 мільйона більше, ніж за аналогічний період минулого року та 84,7 мільйона перевищує очікуваний рівень надходжень. Із загальної суми до місцевих бюджетів спрямовано майже 108 мільйонів, решта надійшла до держбюджету – 27 мільйонів.

Лише у серпні місцеві скарбниці поповнились на 75 мільйонів гривень, державний бюджет – на 18,7 мільйона.

Найбільшу сплату "екоподатку" за вісім місяців забезпечили підприємства, розташовані у м. Енергодар – 84,5 мільйона гривень, Запорізькому районі – понад 12 мільйонів, м. Запоріжжя – більш ніж 4 мільйони. Від платників Якимівського району надійшло майже 1,5 мільйона гривень, Бердянського – 1,3 мільйона, Мелітопольського – 1,4 мільйона, Вільнянського – 718 тисяч, Василівського та Пологівського, відповідно, по 574 та 415 тисяч гривень.

На сьогодні в територіальних органах фіскальної служби Запорізької області зареєстровано майже 3 тисячі платників екологічного податку. Здебільшого, це підприємства, які під час своєї діяльності розміщують забруднюючі речовини на власних територіях, здійснюють їх викиди в атмосферне повітря та водні об'єкти або утворюють радіоактивні відходи та інші.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету

 

Олексій Кавилін: "Від плати за землю місцеві бюджети Запоріжжя отримали 629 мільйонів гривень"

За січень-серпень 2016 року до скарбниць громад надійшло 629 мільйонів гривень плати за землю, що на 114 мільйонів або на 22 відсотки більше за очікувану суму та на 214 мільйонів або на 51 відсоток перевищує минулорічну сплату. Про це повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін.

Із загальної суми понад 80 відсотків перерахували платники – юридичні особи – 505 мільйонів гривень, 123 мільйони – фізичні особи.

Коментуючи надходження, керівник фіскального відомства підкреслив, що зростання як до рівня минулого року, так і прогнозів на нинішній, досягнуто завдяки новим ставкам земельного податку та розмірів орендної плати, які прийняли органи місцевого самоврядування. Також у 2016 році застосується у коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі розмірами 1,433 та 1,2. Крім того, у деяких населених пунктах, зокрема, у Запоріжжі, діє нова грошова оцінка, що також забезпечує додаткові кошти до бюджету.

– Важливою є спільна робота фіскальної служби й органів влади стосовно повного обліку платників земельного податку та орендної плати, реєстрації нових платників, укладання додаткових договорів оренди до діючих угод. Лише цього року в результаті проведених звірок разом із територіальними підрозділами Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Запорізькій області залучено до оподаткування 65 суб'єктів господарювання. Йдеться про 566 гектарів землі, за якими додатково місцеві бюджети отримують майже 2,9 мільйона гривень, – зазначив Олексій Кавилін.

Землі, за які сплачено найбільше, розташовані у м. Запоріжжі – перераховано понад 261 мільйон гривень, у Кам'янко-Дніпровському районі – більше 79 мільйонів, у Бердянському – 48 мільйонів, Мелітопольському – 38 мільйонів, Якимівському – 32 мільйони та у Василівському районі забезпечено 24 мільйони гривень надходжень.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету

 

Представники фіскальної служби вивчали досвід фіскальної децентралізації Німеччини

Реформи децентралізації у Запорізькому регіоні стали предметом обговорення на зустрічі представників обласної влади, Головного управління ДФС у Запорізькій області, Громадської ради при ГУ ДФС області, громадських організацій та науковців м. Запоріжжя із консультантом проекту "Консультаційний фонд впровадження реформ" професором Георгом Мільбрадтом – екс-прем'єр-міністром федеральної землі Саксонія, колишнім міністром фінансів федеральної землі Саксонія.

Модератор заходу, заступник директора Агенції регіонального розвитку Запорізької області Маргарита Трипольська, відзначила основні досягнення регіону у процесах децентралізації та висловила сподівання, що багаторічна практика професора буде корисною для консультацій представників нашої області у процесі реалізації завдань з передачі повноважень і ресурсів на місцях.

Як відзначив пан Мільбрадт, німецький досвід соціальної ринкової економіки та фіскальної децентралізації став запорукою успішної економічної політики країни, яка нині займає лідируючі позиції в світі.

На сьогодні регіони Німеччини – землі – це суб'єкти конституційного права з обмеженою міжнародною правосуб'єктністю, вони можуть приймати закони в інтересах своїх земель, але не можуть самостійно вести міжнародну політику: наприклад, укладати договори з іншими країнами. На 80% бюджет земель формується за рахунок власних надходжень – податків і зборів, державних трансфертів, доходів від економічної діяльності, платежів за надані послуги, позик. При цьому власні податки громад становлять поземельний і промисловий податок, які стягуються тільки громадами. Розміри цих податків щорічно встановлюються радами громади. Законами земель також може бути передбачено право громад на введення податків і зборів на споживання.

Щодо Запорізького регіону, то перші кроки податкової децентралізації розпочалися у 2015 році разом із бюджетним перерозподілом податків і зборів, коли місцеві громади отримали самостійні ресурси з наповнення бюджетів.

На сьогодні діє система розподілу коштів, як від державних, так і місцевих податків, які зараховуються до місцевих бюджетів. 75% податку на доходи фізичних осіб, 80% екологічного податку, 100% податку на прибуток комунальних підприємств, а також плата за землю, єдиний податок, податок на нерухомість, транспортний, акцизний податок з продажу та інші повністю залишаються у бюджетах громад. Як результат – зростають надходження місцевих бюджетів. За січень-серпень 2016 року додатковий ресурс порівняно з минулим роком склав 1,3 мільярда гривень.

Під час зустрічі учасники провели паралелі між процесами децентралізації у Саксонії та Запорізькій області, визначили спільні проблеми і позитивні моменти і отримали корисні консультації щодо їх подолання для успішного об'єднання запорізьких територіальних громад.

Відзначимо, Георг Мільбрадт перебуває у Запоріжжі в рамках українсько-німецької співпраці. Проект "Консультаційний фонд впровадження реформ" реалізується федеральною компанією Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яка підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Міжнародне співробітництво. Робота з МВФ

 

Запоріжці підтримали армію 223 мільйонами гривень

За вісім місяців 2016 року платники податків сплатили до державного бюджету 223 мільйони гривень військового збору. Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, це на 36,6 мільйона або майже на 20 відсотків більше, ніж очікувалося. При цьому істотно перевищено рівень минулого року – на 62 мільйони гривень або на 39 відсотків.

– На Запоріжжі зафіксована позитивна динаміка надходжень військового збору. З моменту його запровадження – з серпня 2014 року щомісячна сплата зросла щонайменше на 12 мільйонів гривень. Так, у 2014 році кожного місяця запоріжці забезпечували на підтримку Збройних Сил України, у середньому, 15,5 мільйона гривень, у 2015-му – 20 мільйонів, у нинішньому році цей показник підвищився майже до 28 мільйонів. Серед основних факторів – зростання мінімальних заробітних плат та результати заходів з протидії "конвертним" розрахункам та легалізації найманих працівників, адже військовий збір сплачується з легальних доходів, – підкреслив Олексій Кавилін.

Найбільше у поточному році сплачено військового збору у Вознесенівському районі м. Запоріжжя – 31,4 мільйона гривень, Шевченківському районі 28,7 мільйона, у м. Енергодар надійшло 23,6 мільйона, в Олександрівському районі обласного центру – понад 16 мільйонів, у Дніпровському районі – 14,6 мільйона. Мелітопольці спрямували майже 14 мільйонів гривень, у м. Бердянськ – більш ніж 12 мільйонів, у Комунарському районі м. Запоріжжя – 10,6 мільйона. Також у лідерах зі сплати Заводський та Василівський райони, які забезпечили, відповідно, 9,6 та 8,6 мільйона гривень.

Як відомо, ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування. Його платниками є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

Для резидента об'єктом оподаткування збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерела їх походження в Україні, які оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання); іноземні доходи, отримані з джерел за межами України.

Об'єктом оподаткування нерезидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету

 

Незабаром розпочне роботу Центр партнерства ДФС, - Роман Насіров

Важливим чинником реформ ДФС є курс на створення належних умов для обслуговування платників податків, поліпшення сервісів і послуг, підвищення довіри суспільства до служби. Відкриття "Центру партнерства" ДФС, яке відбудеться незабаром, стане черговим кроком у цьому напрямі. Про це заявив Голова Державної фіскальної служби України Роман Насіров.

"Центр партнерства" буде універсальним місцем для обслуговування платників податків. Підприємці, які звертатимуться до Центру, зможуть отримати там необхідну консультацію стосовно роботи ДФС, а також матимуть можливість скористатися всіма сервісами фіскальної служби", - наголосив очільник відомства.

За його словами, сервіси і послуги, які надаються ДФС, тепер будуть сконцентровані в одному місці. "Досі подібних Центрів не існувало. Центр буде озброєний сучасним обладнанням, а підготовлений персонал допоможе отримати необхідні консультації з податкового та митного напрямів", - додав Роман Насіров.

Також "Центр партнерства" організує особистий прийом громадян та прийом платників при розгляді скарг чи апеляцій.

Весь процес буде організовано так, щоб все необхідне надавалося у стислі терміни і у повному обсязі.

Прес-служба Державної фіскальної служби України

 

Умови, за яких підприємці можуть обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності

До платників єдиного податку  1-ї групи належать фізичні особи - підприємці, які:

- не використовують працю найманих осіб;

- здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню;

- обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300 тис.  грн.

До платників єдиного податку 2-ї групи  належать фізичні особи - підприємці, які:

- здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1, 5 млн. грн.

До платників єдиного податку 3-ї групи, належать фізичні особи - підприємці, які:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена;

 -  протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Крім того, для платників єдиного податку 1-3-ї груп визначені обмеження щодо певних видів діяльності, при здійсненні яких вони не можуть бути платниками єдиного податку.

Зазначена норма передбачена п. 291.4, п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України.

Об’єкт оподаткування військовим збором

Об’єктом оподаткування військовим збором резидента є:

 -     загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;

-     доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);

-     іноземні доходи - доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України.

 Об’єктом оподаткування військовим збором  нерезидента є:

-     загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;

-     доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).

Зазначена норма передбачена п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 розд. XX Податкового кодексу.

Електронний цифровий підпис

Детальну інформацію щодо режиму роботи, розміщення віддалених пунктів реєстрації користувачів АЦСК ІДД можна отримати на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД (acskidd.gov.ua/головна /«Контакти»).

Перелік документів, необхідних для отримання посилених сертифікатів ключів, наведено в розділі підготовка документів та реєстрація, розміщеного на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД acskidd.gov.ua/головна/«Реєстрація користувачів».

До уваги платників податків!

З метою забезпечення належного рівня поінформованості платників податків, систематизації інформації для зручності її пошуку та аналізу, в Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі впроваджено новий розділ «Ставки податків і зборів».

В розділі можна оперативно у будь-який час та у зручній формі ознайомитись зі ставками загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та з інформацією щодо оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму.

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Від сплати земельного податку звільняються:

- інваліди першої і другої групи,

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років,

- пенсіонери (за віком),

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку для таких категорій фізичних осіб поширюється на земельні ділянки:

- для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара

Зазначена норма передбачена п. 281.1 та п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу України.

Сплата земельного податку садівничим товариством

Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру ( п. 286.1 ст. 286  Податкового кодексу України).

Юридичні особи самостійно обчислюють суму податкового зобов’язання щодо земельного податку.

Якщо земельні ділянки приватизовані громадянами - членами садівничого товариства і кожен громадянин отримав документ, що засвідчує право на земельну ділянку, то такі громадяни, крім тих, кому надані пільги щодо сплати земельного податку, є платниками земельного податку.

 При цьому, нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться фіскальними органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Садівниче товариство є платником земельного податку за земельні ділянки, включаючи земельні ділянки загального користування, надані такому товариству для ведення садівництва і щодо яких члени товариства не оформили право на свою земельну ділянку.

Відшкодовані комітентом додаткові витрати комісіонеру включаються до податкового кредиту

Витрати комісіонера, здійснені ним в межах договору комісії, є витратами по забезпеченню виконання складових частин загального обсягу послуги, що надається в межах договору комісії.

Отже, додаткові послуги в межах договору комісії є складовою частиною вартості послуги, операція з постачання якої підлягає оподаткуванню за правилами, встановленими для договорів комісії.

Таким чином, суми ПДВ, сплачені комітентом комісіонеру у вартості компенсації додаткових витрат в межах договору комісії, включаються таким комітентом до податкового кредиту на підставі складеної та зареєстрованої в ЄРПН комісіонером відповідної податкової накладної.

Зазначена норма роз’яснена  листом ДФС України від 15.07.2016 р. N 15299/6/99-99-15-03-02-15.

Податкова накладна включається до податкового кредиту протягом 1095 днів

Належним чином складена та зареєстрована в ЄРПН податкова накладна, яка не була включена до складу податкового кредиту в податковому періоді її складання та з дати складання якої не минуло 365 днів, може бути включена до складу податкового кредиту в наступних звітних (податкових) періодах протягом 365 календарних днів з дати її складання шляхом відображення сум податку у розділі II "Податковий кредит" податкової декларації з ПДВ.

Таким чином, якщо сума ПДВ відображена у податковій накладній, яка була вчасно зареєстрована в ЄРПН, та з дати складання якої не минуло 1095 днів, не була включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів, платник податку може включити таку суму ПДВ до податкового кредиту шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 Кодексу.

Зазначена норма передбачена п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України.

Реєстраційна заява за формою 1-ПДВ при добровільній реєстрації платником ПДВ

Якщо особа добровільно реєструється як платник ПДВ, то реєстраційна заява за формою 1-ПДВ подається не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації особи як платника ПДВ фіскальний орган протягом трьох робочих днів після надходження реєстраційної заяви вносить до реєстру платників ПДВ запис про реєстрацію такої особи як платника ПДВ::

- з бажаного (запланованого) дня реєстрації, зазначеного у реєстраційній заяві, що відповідає даті початку податкового періоду (календарного місяця), з якого такі особи вважатимуться платниками податку та матимуть право на виписку податкових накладних;

- з першого числа місяця, наступного за днем спливу 20 календарних днів після подання реєстраційної заяви до фіскального органу, якщо бажаний (запланований) день реєстрації у заяві не зазначено.

Зазначена норма передбачена п. 183.3 та п. 183.9 ст. 183 Податкового кодексу України.

Продаж квартири, що знаходиться у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року квартири, за умови її перебування у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Умова щодо перебування квартири у власності понад три роки не розповсюджується на майно, отримане  у спадщину.

Дохід від продажу об'єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта.

Таким чином, щоб дохід у вигляді вартості проданої квартири не оподатковувався, мають бути дотримані дві умови:

1) це має бути перша операція з продажу квартири за один календарний рік;

2) квартира має перебувати у власності понад три роки, за винятком випадку, коли вона отримана у спадщину.

Якщо хоча б одна з цих умов не дотримана, дохід оподатковується за ставкою 5 %.

Зазначена норма визначена п. 172.1 - 172.3  ст. 172 Податкового кодексу України.

Платники податку на прибуток витрати, пов’язані з благодійною діяльністю для потреб АТО, включають до складу витрат без обмежень

Платники податку на прибуток на період проведення антитерористичної операції до складу інших витрат звичайної діяльності без обмежень та без коригування на різниці включають кошти або вартість спеціальних засобів індивідуального захисту, лікарських засобів та медичних виробів, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається КМУ, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, іншим військовим формуванням, військовим частинам  для потреб АТО.

Зазначена норма визначена підр. 4 розд. ХХ Податкового кодексу України.

Під час проведення перевірки платник податків не має права подавати уточнюючі декларації

Платник податків, який самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний:

- або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі 3% від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку;

- або відобразити суму недоплати у складі декларації, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов'язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов'язання.

Разом з тим, під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник податків не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний період з відповідного податку і збору, який перевіряється.

Зазначена норма передбачена ст. 50 Податкового кодексу України.

Камеральна перевірка проводиться без будь-якого спеціального рішення керівника та направлення 

Камеральна перевірка проводиться посадовими особами фіскального органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами фіскального органу і після реєстрації у контролюючому органі вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.

Зазначена норма визначена  ст. 76 та п. 86.2 ст. 86 Податкового кодексу України.

Податкова адреса платника податків

Податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Платник податків - фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Податковою адресою юридичної особи (відокремленого підрозділу юридичної особи) є місцезнаходження такої юридичної особи, відомості про що містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.

Податковою адресою підприємства, переданого у довірче управління, є місцезнаходження довірчого власника.

Зазначена норма визначена ст. 45 Податкового кодексу України.

              

ГУ ДФС у Запорізькій області

 

Додаток 1

 

Запорізькі роботодавці перерахували до соцфондів майже 2,5 мільярда гривень ЄСВ

За січень-серпень поточного року запорізькі платники забезпечили 2 мільярди 492,5 мільйона гривень єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Показник очікуваних доходів перевищено на 3,6 відсотка або майже на 87 мільйонів. Лише у серпні надійшло 315 мільйонів, додатково сплачено 14,5 мільйона.

Водночас порівняно з минулорічними надходженнями спостерігається певне зниження, яке зумовлено змінами до законодавства з 1 січня. Так, через зменшення фактичної ставки ЄСВ з 38% до 22% рівень сплати за вісім місяців скоротився на 27%.

Як відзначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, зміни у законодавстві дозволили істотно зменшити навантаження на фонд оплати праці для роботодавців, а вивільнені кошти спрямувати на розвиток виробництва та інші потреби.

– У цьому році за рахунок зниження ставок ЄСВ до соціальних фондів надійшло на 919 мільйонів гривень менше, водночас лише завдяки заходам фіскальної служби з детінізації заробітних плат та офіційному оформленню працівників до бюджетів додатково надійшло майже 1,5 мільйона гривень. Це і є одним з основних компенсаторів законодавчих змін, – наголосив Олексій Кавилін.

Серед галузей, які забезпечили найбільшу сплату єдиного соцвнеску, лідерами є підприємства енергетики, промисловості, а також правоохоронні органи та військовослужбовці.

На сьогодні у Запорізькому регіоні ЄСВ сплачується з трудових доходів близько 360 тисяч громадян, зокрема, у юридичних осіб працюють понад 330 тисяч осіб та майже 30 тисяч – у фізосіб-підприємців.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Адміністрування єдиного внеску

 

У поточному році за порушення законодавства звільнено десятьох співробітників фіскальної служби

Десятьох звільнено з органів ДФС, проти ще десятьох – розпочаті кримінальні провадження – такі результати антикорупційних заходів фіскальної служби Запорізької області з початку року.

Але, насамперед, у заходах з протидії корупції співробітники підрозділів внутрішньої безпеки ефективними вважають профілактичні дії, у реалізації яких надається можливість попередити порушення. Одним із таких – є перевірка кандидатів, які бажають працювати у фіскальній службі. За вісім місяців цього року проведено перевірки стосовно 110 кандидатів на посади до ДФС області.

Також здійснено понад 90 службових перевірок, за результатами яких керівникам територіальних органів ДФС у Запорізькій області направлено 58 подань щодо вжиття заходів з усунення причин та умов, які призвели до скоєння правопорушень з боку податківців. На підставі цих документів до 46 працівників застосовано заходи дисциплінарного впливу, в тому числі 10 осіб звільнено з органів ДФС. Про неприпустимість скоєння дій, які межують з протиправними, 8 співробітникам винесені офіційні застереження.

За результатами службових перевірок 23 матеріали перевірок направлено до правоохоронних органів Запорізької області для прийняття рішень згідно з чинним законодавством. За цими матеріалами правоохоронці розпочали 10 кримінальних проваджень.

Крім того, у трудових колективах органів ДФС регіону проведено майже 500 бесід та лекцій на антикорупційну тематику.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Профілактика корупції *

 

Олексій Кавилін: "Кількість податкових перевірок запорізького бізнесу скорочено майже на сотню"

З початку року аудитори фіскальної служби Запорізької області провели 336 документальних перевірок, з яких 97 планових та 239 позапланових, що разом на 91 перевірку менше, ніж за аналогічний період минулого року.

За їхніми результатами до бюджетів усіх рівнів донараховано узгоджених із платниками податкових зобов'язань на суму майже 50 мільйонів гривень. Це на 1,2 мільйона більше донарахувань 8 місяців 2015 року. На даний момент вже сплачено до бюджетів близько 40 мільйонів гривень.

Усього за результатами роботи підрозділів аудиту до держбюджету надійшло більш ніж 59 мільйонів гривень, при цьому рівень надходжень минулого року перевищено на 6,6 мільйона.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, суттєве зменшення кількості податкових перевірок – це черговий крок назустріч бізнесу поряд із розвитком обслуговуючих та сервісних функцій.

– Завдання органів ДФС – не тиснути на бізнес чи карати його, а всебічно допомагати і сприяти. Роль сьогоднішнього аудиту – це реагування на конкретні порушення податкового законодавства. Податкові інспектори йдуть лише на такі перевірки, де наявні ознаки недотримання норм Податкового кодексу. Усі вони спрямовані на руйнування "схем", запобігання бюджетним втратам та ухиленню від сплати податків, – наголосив Олексій Кавилін.

Також з початку року у галузі фінансових операцій фахівці ДФС перевірили 115 суб'єктів господарювання. За порушення вимог валютного законодавства до бюджету нараховано майже 8 мільйонів гривень податків та штрафних санкцій, з яких вже сплачено понад 7 мільйонів.

У сфері готівкових операцій за січень-серпень здійснено 231 фактичну перевірку, за результатами яких порушникам необхідно сплатити 2,8 мільйона гривень. З цієї суми вже надійшло 1,7 мільйона гривень.

Наприклад, нещодавно в одному із запорізьких кафе за недбайливе ставлення власників до вимог законодавства аудитори донарахували близько 20 тисяч гривень штрафів. Там фахівці ДФС встановили цілий ряд порушень – розрахункові операції проводилися без застосування касової техніки (РРО), за місцем реалізації недотримувався порядок обліку товарних запасів, готівкові кошти не оприбутковувались у книгах обліку, алкоголь у закладі продавався за цінами нижче мінімальних роздрібних. До речі, більша частина донарахованих штрафів – 10 тисяч гривень – стосувалася саме останнього порушення – щодо реалізації алкогольних напоїв.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Контрольно-перевірочна робота

 

Понад три тисячі запоріжців отримали офіційну роботу та зарплату

З початку року в Запорізькій області легалізовано працю 3089 робітників, які здійснювали професійну діяльність без належного оформлення. Цим громадянам виплачено більш ніж 3,3 мільйона гривень офіційних доходів, а до бюджету додатково сплачено майже 1,5 мільйона гривень, зокрема, 558 тисяч податку на доходи фізичних осіб та 818 тисяч єдиного соціального внеску.

Як повідомив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільшу кількість неоформленої праці виявлено у сільському господарстві, у сфері надання послуг та громадського харчування. Для вжиття заходів щодо детінізації трудових відносин у цих галузях та належної сплати податків спільно із органами обласної виконавчої влади проводилися відповідні операції – "Урожай 2016" та "Курорт 2016". Вони дозволили залучити до оподаткування ряд суб'єктів господарювання, які неофіційно використовували найманих працівників та земельні ділянки.

Крім цього, з питань дотримання податкового законодавства при виплаті доходів громадянам упродовж року проведено 165 перевірок фінансово-господарської діяльності юридичних і фізичних осіб-підприємців. Як результат – за порушення законодавства таким роботодавцям нараховано 18,4 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб із урахуванням штрафних санкцій та майже 4,4 мільйона гривень єдиного соціального внеску.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Трудові відносини *

 

Олексій Кавилін: "Запоріжці вже сплатили понад 5 мільйонів гривень податку на нерухомість"

З початку року до місцевих бюджетів надійшов майже 31 мільйон гривень податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, що вдвічі більше, ніж торік. Рівень очікуваних прогнозів на цей рік перевищено на 4,8 мільйона гривень.

Як підкреслив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, найбільшу частину надходжень – 25,7 мільйона гривень – забезпечили платники податку – юридичні особи, що на 3,7 мільйона більше, ніж очікувалося. Громадяни сплатили 5,2 мільйона гривень – ця сума більш ніж на 1 мільйон вища від прогнозних показників.

У територіальному розрізі найбільші суми за квадратні метри перерахували власники нерухомості (фізичні особи – громадяни) у м. Запоріжжі – майже 2 мільйони гривень, у м. Мелітополі – понад 1,5 мільйона, у Якимівському районі надійшло 339 тисяч, у Приазовському районі – 190 тисяч, у м. Бердянську – 187 тисяч (див. детальну інфографіку).

Нагадаємо, у цьому році громадяни сплачують податок за 2015 рік на підставі податкових повідомлень-рішень ДФС, за ставками і з урахуванням пільг, які діяли торік. Граничний термін сплати податку фізичними особами був 28 серпня.

Юридичні особи-власники нерухомості самостійно подають відповідні декларації до фіскальної служби, обчислюють і сплачують податок.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Наповнення бюджету *

 

Олексій Кавилін привітав запорізьких підприємців з професійним святом

У Запорізькій облдержадміністрації відбулося розширене засідання обласної координаційної ради з питань розвитку підприємництва з нагоди Дня підприємця.

Привітання від керівництва обласної влади та державних органів приймали кращі представники цієї професії.

Голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль підкреслив внесок представників підприємництва у соціально-економічне життя регіону та відзначив діалог між бізнесом і владою, зокрема, із фіскальною службою, який розбудований за останній час та розвивається для вирішення гострих для підприємців питань. Керівник регіону також наголосив, що сьогодні органи ДФС виконують не лише важливу роль у наповненні бюджетів, а й у детінізації економіки.

Очільник Запорізької ОДА Костянтин Бриль та голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак вручили підприємцям відзнаки і почесні грамоти.

Вітаючи представників бізнесу зі святом, начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін відзначив, що українське підприємництво пройшло непростий шлях становлення і сьогодні є рушійною силою економіки.

– Я дякую вам за те, що ви – запорізькі підприємці, дбайливо ставитися до своєї держави, сумлінно сплачуєте податки і забезпечуєте робочими місцями тисячі запоріжців. Підтвердженням тому є ті 13 мільярдів гривень, які запорізький бізнес сплатив з початку року до бюджетів усіх рівнів. Нехай кожна започаткована вами справа буде вдалою і успішною! У свою чергу, ми й продовжимо діалог із вами однією мовою – підтримаємо ваші ініціативи і сприятимемо у розв'язанні актуальних питань, – підкреслив Олексій Кавилін.

За сумлінне виконання податкових зобов'язань перед державою, високу податкову культуру та укріплення позитивного іміджу українського підприємництва подяками Головного управління ДФС у Запорізькій області нагороджені Іван Чуприна, директор ПП "Агрофірма ім. Шевченка", Микола Новохатько, керівник ТДВ "Агронива" та Ігор Маковський, який очолює ТОВ "Бара".

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Розвиток малого та середнього підприємництва

 

На Запоріжжі надходження митних платежів склали близько 3 мільярдів гривень

У січні-серпні 2016 року Запорізькою митницею ДФС до бюджету перераховано майже 2 мільярди 903 мільйони гривень.

Як повідомив в. о. начальника Запорізької митниці ДФС Антон Жучков, серед основних джерел надходжень до бюджету є митні платежі, що сплачуються при ввезенні на митну територію України товарів для виробництва в промислових галузях регіону. З початку року цей показник склав майже 70 відсотків. Решта – понад 30 відсотків – це інші надходження з імпорту суб'єктів невиробничих галузей.

У розрізі товарних угрупувань найбільша частка сплачених митних платежів припадає на машини, устаткування та транспорт – 36%, метали та вироби з них – 17%, паливно-енергетичні товари – 14%. Продукція хімічної промисловості складає 10%, продовольчі товари та продукція сільського господарства – 9% та мінеральні продукти – 6%.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Розвиток міжнародної торгівлі. Митна статистика *

 

Фіскальна служба видала запорізьким платникам понад 12 тисяч електронних ключів

За вісім місяців поточного року фахівці Акредитованого центру сертифікації ключів цифрового підпису видали запорізьким представникам бізнесу та громадянам більш ніж 12 тисяч ключів електронного цифрового підпису та майже 39 тисяч посилених сертифікатів ЕЦП. Як свідчить статистика, щомісяця платники отримують, у середньому, понад півтори тисячі електронних ключів.

Нагадаємо, ключ електронного підпису оформлюється безкоштовно та діє протягом двох років. За його допомогою можна скористатися електронними сервісами, перелік яких розміщено на веб-порталі Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua) або на субсайті Територіальних органів ДФС у Запорізькій області (http://zp.sfs.gov.ua).

Послуги з видачі електронних ключів надаються у трьох пунктах: у м. Запоріжжя (вул. Паркова, буд. 4а), у м. Бердянськ (просп. Праці, буд. 20, каб. 219) та в м. Мелітополь (вул. Героїв України, буд. 31, каб. 103). Детальну інформацію про діючі пункти реєстрації АЦСК можна переглянути за посиланням: http://acskidd.gov.ua/contacts.

Головне управління ДФС у Запорізькій області

ТЕМА: Центр сертифікації електронних ключів ДФС України

 


Сторінка 7 з 14
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна