Виплачувати офіційно заробітну плату стало вигідно: з 1 січня суттєво зменшено ставку ЄСВ для підприємців

Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Cаме тому з нового року внесено зміни до податкового законодавства, які заохочують роботодавців до легалізації праці найманих працівників.

А саме, з 1 січня 2016 року суб‘єкти господарювання, що використовують наймана працю сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Отже, базу нарахування ЄСВ платники визначають так:

 - фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів  за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 1 січня 2016 року – 303,16 грн (1378 грн х 22%);

 - фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу, вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру.

Детальніше...
 

Суб’єкти господарювання – фізичні особи платники єдиного податку, обсяг доходу яких у 2015 році перевищив 5 млн.грн.,

  з 1 січня 2016 року втратили право перебувати 

на  спрощеній  системі оподаткування

Законом  України  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році"  внесені зміни  до  Податкового кодексу України стосовно  вимог  застосування  спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності   платниками  єдиного податку третьої групи.

Зокрема, до  третьої  групи  платників єдиного податку відносяться   фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн.

Детальніше...
 

Про особливості застосування спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві у 2016 році

ДФСУ улисті від 05.01.2016 р. № 203/7/99-99-19-03-02-17 роз’яснила окремі особливості перерахування у 2016 році коштів на додаткові електронні рахунки, відкриті суб’єктами спеціального режиму оподаткування в сільському господарстві.

З 1 січня 2016 року позитивна різниця між сумою податкових зобов’язань та сумою податкового кредиту звітного періоду, визначена по окремих видах сільськогосподарських операцій, перераховується до Державного бюджету України та на спеціальні рахунки сільськогосподарських підприємств у різних частках залежно від виду продукції:

а) по операціяхіз зерновими (коди1001 - 1008 згідно з УКТ ЗЕД) та технічними(коди 1205 і 1206 00 згідно з УКТ ЗЕД) культурами:

- до Державного бюджету України у розмірі 85 відсотків;

- на спеціальні рахунки  у розмірі 15 відсотків.

Детальніше...
 

«Вісник. Право знати все про податки і збори» змінив формат

Журнал «Вісник. Право знати все про податки і збори» вийшов у новому форматі. Для зручності читачів було змінено структуру журналу. Тепер журнал повністю розраховано на тих, для кого найголовніше – це прикладна інформація. На сторінках оновленого видання ви не знайдете незрозумілих репортажів, натомість підприємці будуть постійно отримувати найоперативнішу інформацію з найгарячіших питань. «Вісник» насправді стає корисним помічником для підприємців в галузях податкової та митної діяльності. І всю інформацію читач буде отримувати з перших рук.

Окрім того, змінено оформлення матеріалів: у відповідь на чисельні прохання передплатників збільшено шрифт текстів, збільшено кількість інфографіки, яка робить матеріали зручнішими для сприйняття, тощо.

Колектив «Вісника» і надалі працюватиме над розвитком журналу як незмінного помічника платників податків та закликає усіх читачів до надсилання побажань та конструктивних пропозицій.

Детальніше...
 

ДФС закликає платників користуватись електронними сервісами

 Державна фіскальна служба України пропонує платникам скористатись електронними сервісами , що  розміщені на офіційному веб-порталі ДФС:

Електронний кабінет платника податків

http://kpp.minrd.gov.ua/Publish/PublishedApp.aspx

 - Подання податкової звітності  в  електронному вигляді

 - Розрахунки з бюджетом

 - Податковий календар

 - Облікові дані

Детальніше...
 


Сторінка 14 з 15
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна