Консультує Міністерство юстицій України
Що таке скарга, та як її розглядають

Скарга – це звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб згідно Закону України «Про звернення громадян».

Детальніше...
 
Право довірчої власності, як спосіб забезпечення виконання зобов’язань

17.10.2019 набрав чинності Закон України від 20.09.2019 № 132-IX «Провнесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (далі - Закон), серед іншого, даним законодавчим актом внесено зміни до Цивільного Кодексу України (далі - ЦКУ), а саме введено поняття права довірчої власностіяк способу забезпечення виконання зобов’язаньза кредитним договором.

Детальніше...
 
Нововведення Кодексу України з процедур банкрутства

21 жовтня 2019 року почав діяти новий Кодекс з процедур банкрутства.

Позитивний момент, пов'язаний із прийняттям Кодексу з процедур банкрутства це скорочення судових процедур і строків. Тепер, відповідно до статті 6 Кодексу щодо боржника - юридичної особи застосовуються тільки три судові процедури: розпорядження майном боржника, санація боржника, ліквідація банкрута.

Детальніше...
 
Законодавчі зміни у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань

2 листопада набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 3 жовтня 2019 року № 159-IX.

Детальніше...
 
Термінологія антикорупційного законодавства: неправомірна вигода та подарунок

Базовим терміном є власне визначення корупції. Сама собою корупція є складним і багатогранним явищем. Існує велика кількість визначень корупції, які висвітлюють різні аспекти цього явища. Визначення корупції зустрічається в літературі з права, соціології, кримінології, психології, фінансових і бюджетних відносин, етики, деонтології і цей перелік можна продовжити.

Детальніше...
 
Статут громадської організації зі статусом юридичної особи

Стату́т (лат. statutum, від лат. statuo — встановлюю, вирішую) громадської організації - встановлений засновниками організації обсяг правил, які регулюють діяльність організації, її відносини з іншими організаціями та громадянами, права й обов'язки у певній сфері суспільних відносин.

Детальніше...
 
Провадження після прийняття заяви у Європейському суді з прав людини

        Якщо палата Європейського суду з прав  людини (далі - Суд) вирішила прийняти заяву, голова палати після консультацій із заінтересованими сторонами встановлює строк подання письмових зауважень по суті справи та надання додаткових доказів. Проте за згодою заінтересованих сторін голова може видати розпорядження про те, що можна обійтися без письмової процедури.

Детальніше...
 
Обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань

Громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Детальніше...
 
Права дитини під час судового розгляду справи

Дитина є суб’єктом права і незважаючи на незначний вік, неповну цивільну дієздатність, має певний обсяг прав. Одними з основних її прав є право висловлювати свою думку та право на врахування думки щодо питань, які стосуються її життя.

Відповідно до статті 12 Конвенції про права дитини держави-учасниці забезпечують дитині, здатній сформулювати власні погляди, право вільно висловлювати ці погляди з усіх питань, що торкаються дитини, причому поглядам дитини приділяється належна увага згідно з її віком і зрілістю. Крім того, дитині надається можливість бути заслуханою в ході будь-якого судового чи адміністративного розгляду, що торкається дитини, безпосередньо або через представника чи відповідний орган у порядку, передбаченому процесуальними нормами національного законодавства.

Детальніше...
 
Ксенофобія як інструмент дискримінації у сучасному суспільстві

У сучасному світі ксенофобія є як соціальною, так і політичною проблемою. Кількість іноземців в Україні постійно зростає. Сам факт проживання іноземців у будь-якій державі обумовлює виникнення проблем взаємодії з місцевим етносом (етносами). І як тільки погіршується соціально-економічна ситуація, взаємини з «чужими» набувають рис культурної, етнічної, мовної, релігійної або іншої ворожнечі.

Детальніше...
 


Сторінка 1 з 20
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна