Консультує Міністерство юстицій України
Визначення професійної компетентності осіб, які мають намір здійснювати функції державного реєстратора

Забезпечення належної якості надання адміністративних послуг та високого рівня захисту прав власників від неправомірних або помилкових дій державних реєстраторів є одними з пріоритетних напрямків у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно та бізнесу.

В рамках інституційного розвитку та децентралізації системи державної реєстрації, слід пам’ятати, що фаховий рівень підготовки державних реєстраторів завжди має відповідати сьогоднішньому рівню відповідальності, яку закон покладає на них.

Детальніше...
 

Доброго дня, пане Міністре! Скажіть, чи це правда, що з 1 грудня розмір аліментів збільшиться?

Соня Гук

Хочу поінформувати шановну читачку, що на початку липня ми домоглися прийняття другого пакету законів у рамках проекту Уряду та Мін’юсту #ЧужихДітейНеБуває. Новації цих законів покликані захистити економічні права найменших українців та убезпечити їх від можливого економічного насильства з боку дорослих.

Детальніше...
 
Щодо можливості оформлення спадкових прав уповноваженими посадовими особами органів місцевого самоврядування

Відповідно до Закону України від 20.10.2014 № 1709-VІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування» (далі – Закон) органи місцевого самоврядування наділяються повноваженнями щодо оформлення спадкових прав.

Вчинення таких нотаріальних дій, як видача свідоцтва про право на спадщину та/або свідоцтва про право власності на частку в спільному майні подружжя в разі смерті одного з подружжя уповноважена, посадова особа органу місцевого самоврядування вправі здійснювати за певних умов. Така особа повинна мати вищу юридичну освіту, досвід роботи у галузі права не менше трьох років, пройти протягом року стажування у державній нотаріальній конторі або приватного нотаріуса, завершити навчання щодо роботи з єдиними та державними реєстрами, що функціонують в системі Міністерства юстиції України, та скласти іспит із спадкового права у порядку, встановленому Міністерством юстиції України (підпункт 2 частини другої розділу І Закону).

Детальніше...
 

Вітаю Вас пане Міністре! Поясність, будь ласка, чи зможуть ті, хто ще не отримав субсидію її отримати і у кого мають право її забрати.

Роман Дергач

Детальніше...
 
Консультація 62

Минулого місяця повернувся з АТО. Чи я маю я право за земельну ділянку?

Владислав Хоменчук

На які наділи мають право захисники вітчизни?

Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва (для городництва у користування). У межах норм безплатної приватизації (передачі) земельні ділянки передаються у власність у таких розмірах:

1) для ведення садівництва — не більше 0,12 га;

2) для ведення особистого селянського господарства — не більше 2,0 га;

3) для будівництва і обслуговування жилого будинку в селах — не більше 0,25 га, в селищах — не більше 0,15 га, в містах — не більше 0,10 га;

Детальніше...
 
Не знаєш які права гарантуються захисникам України?

День захисника нещодавно святкувався в Україні, тому вважаємо за необхідне проінформувати населення щодо тих прав, які мають учасники бойових дій.

Одним з основних прав військовослужбовців є право на безоплатну правову допомогу.

Первинна допомога передбачає:

-                     отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань ;

-                     складення заяв, скарг та інших документів;

-                     допомога в забезпечення доступу до вторинної правової допомоги та медіації.

Детальніше...
 
Кожен має право на доступ до публічної інформації органів державної влади та органів місцевого самоврядування

Громадяни України, іноземці, біженці, особи без громадянства, юридичні особи приватного права, громадські об’єднання без статусу юридичної особи мають право на доступ до публічної інформації органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Гарантії та порядок реалізації цього права встановлені Законом України «Про доступ до публічної інформації» (далі – Закон).

Детальніше...
 
Як органи юстиції Запорізької області надають безкоштовні правові консультації

Запорізька юстиція вже багато років надає безоплатні консультації всім особам з питань, що належать до його повноважень (з питань вчинення нотаріальних дій, примусового виконання рішень судів, державної реєстрації актів цивільного стану, державної реєстрації громадських об’єднань).

У 2011 році в Законі України «Про безоплатну правову допомогу» офіційно визначили суб’єктів надання безоплатної первинної правової допомоги, до них відносяться й органи юстиції. Нагадаємо, що безоплатна первинна правової допомога - це правова допомога, яка надається всім особам у вигляді правової інформації, консультацій, роз’яснень правових питань, складення заяв, скарг правового характеру, надання допомоги забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Детальніше...
 

Доброго дня, пане Міністре. Ми чекаємо через 6 місяцівна первістка. Просимо Вас детально пояснити процедуру реєстрації. Бо від батьків допомоги не багато – все з їхнього часу змінилося, а друзі всі говорять по-різному. Дякую.

Тоня Симоненко

Що потрібно зробити після народження дитини?

Батьки зобов’язані не пізніше 1 місяця від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини.

Детальніше...
 
Проведення державної реєстрації речових прав на підставі рішення суду

Частина перша статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-ІV (далі – Закон) визначає, що державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Детальніше...
 


Сторінка 4 з 13
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна