Консультує Міністерство юстицій України
Зміни в законодавстві в сфері державної реєстрації громадських формувань

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 6 лютого 2018 року № 2275-VIII внесено зміни до ряду законів, що стосуються громадських формувань.

Детальніше...
 
Правова консультація - онлайн

На сьогодні одним із головних пріоритетів Міністерства юстиції України та його територіальних органів є забезпечення реалізації конституційного права українців на правовий захист, формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, створення невід’ємної системи надання безоплатної правової допомоги.

Детальніше...
 
Працевлаштування інвалідів

Правові принципи працевлаштування інвалідів закріплені у низці законодавчих актів, які зобов’язують роботодавця створити спеціальні робочі місця для інвалідів і сприяти їх працевлаштуванню з урахуванням обмежених фізичних можливостей.

Право інвалідів на працю закріплено, зокрема, у Конституції та законах України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21 березня 1991 № 875-XII (далі — Закон № 875) і «Про охорону праці» від 14 жовтня 1992 № 2694-ХІІ, окремі положення яких спрямовані на створення для інвалідів реальних можливостей продуктивно працювати і передбачають конкретні механізми їх реалізації.

Детальніше...
 
Чи можна проводити фото та відео зйомку без дозволу?

Чи замислювалися ви над тим, скільки разів у житті потрапляли на чужі фотознімки? Скільки разів спалах фотоапарату без вашого відома фіксував посмішку, а можливо, і сльози, карбуючи їх у фотоальбомі незнайомої людини? Проте, окрім випадків цілком спонтанних та звичайних, слід пам’ятати й про юридичний захист своїх прав, які подекуди можуть порушуватися при фото- , відео- , теле- чи кінозйомці. Аби уникнути таких непорозумінь, варто звернутися до Цивільного Кодексу України.

Детальніше...
 
Чужих дітей не буває!

Народні депутати підтримали у другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції #ЧужихДітейНеБуває - законопроектів, покликаних захистити права найменших українців. Це перемога всієї держави, адже сьогоднішні малюки в майбутньому розбудовуватимуть нашу країну. Лише щасливі діти можуть побудувати щасливе успішне суспільство.

Детальніше...
 
Маєш борги-пересувайся пішки. Виявлення транспортних засобів боржників

У розпалі сезон відпусток. Багато громадян робить вірний вибір на користь відпочинку на курортах рідної  України, весь рік  чекали того моменту, коли усі валізи будуть завантажені до авто, та родина поїде у довгоочікувану відпустку. Ось воно: море. Однак, зовсім недалеким буде шлях для боржників за виконавчими провадженнями, в тому числі з аліментів.

Детальніше...
 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

Детальніше...
 
Як протидіяти торгівлі людьми? Питання та відповіді.

Незалежно від того, чи маєте Ви досвід подорожувати по світу, чи ніколи не виїздили за межі свого міста, або прийняли рішення поїхати навчатися чи працювати за кордон, щоб не потрапити в ситуацію експлуатації, яка є однією із форм торгівлі людьми, подбайте про свою власну безпеку.

Що таке торгівля людьми?

У статті 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» зазначено, що торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Детальніше...
 
Правова консультація - онлайн.

На сьогодні одним із головних пріоритетів Міністерства юстиції України та його територіальних органів є забезпечення реалізації конституційного права українців на правовий захист, формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, створення невід’ємної системи надання безоплатної правової допомоги.

Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області, як і Міністерство юстиції України, продовжує працювати для того, аби люди мали рівний доступ до правосуддя та використовували правові механізми для вирішення своїх правових питань.

Детальніше...
 
Право громадян на об’єднання, обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань

Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, гарантується Конституцією України.

         Статтею 20 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року, передбачено, що кожна людина має право на свободу мирних зборів і асоціацій. Ніхто не може бути примушений вступати до будь-якої асоціації.

Детальніше...
 


Сторінка 5 з 11
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна