Консультує Міністерство юстицій України
ШЛЮБ ЗА ДОБУ

Шановні мешканці Запоріжжя та нашої області! У місті Запоріжжі діє пілотний проект «Шлюб за добу».

Пілотний проект «Шлюб за добу» є спрощена процедура державної реєстрації шлюбу, відсутність необхідності звернення до відділів ДРАЦС, проведення реєстрації шлюбу у час та у місці, обраному нареченими, залучення до організації реєстрації шлюбу суб'єктів господарювання публічного права.

Детальніше...
 
Підсумки роботи аграрного антирейдерського оперативного штабу Запорізької області за І півріччя 2018 року

Антирейдерський аграрний оперативний штаб Запорізької області, який створений розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17.08.2017 № 430 для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності, протягом І півріччя 2018 року отримав 2 повідомлення про рейдерські захоплення, з них одне повідомлення стосувалось захоплення товариств з обмеженою відповідальністю (сільськогосподарських підприємств), інше громадської організації.

Детальніше...
 
Новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: на що звернути увагу?

З метою вдосконалення правового режиму діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, а також для приведення у відповідність міжнародним стандартам регулювання корпорацій було прийнято Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон), який набрав чинності 17 червня 2018 року.

Детальніше...
 
Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

Свідомих «татусів» і «матусь», які після розлучення добровільно і вчасно виплачують аліменти на своїх дітей, можна на пальцях перерахувати. Насправді ж ми стикаємося з безсторонніми ситуаціями, коли матерям (рідше – татусям) припадає в буквальному сенсі вибивати з колишнього подружжя гроші на утримання спільної дитини. Як бути, коли вже елементарні волання до совісті не спрацьовують? Які необхідно вживати заходів, коли утворюється аліментна заборгованість в Україні?

Детальніше...
 
Належний доказ надіслання позовної заяви суб’єктом владних повноважень

Розгляд спору колегією суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду виник у зв’язку з необхідністю відпрацювання єдиної правової позиції щодо обов’язку суб’єкта владних повноважень крім розрахункового документа (чека) про відправлення поштової кореспонденції надавати опис вкладення як належний доказ надіслання документів відповідачу.

Постановою Верховного Суду по справі № 820/1186/17 від 20.06.2018 викладено правову позицію з вищезазначеного питання.

Детальніше...
 
Визнання недійсними правочинів (договорів) та спростування майнових дій боржника.

Статтею 20 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» в редакції, що діє з 19.01.2013 (далі по тексту – Закон) врегульовано умови і порядок визнання недійсними правочинів (договорів) та спростування майнових дій боржника.

Мета правового регулювання. Можливість оскарження та спростування майнових дій боржника перш за все необхідна для забезпечення збереження майна боржника в інтересах конкурсних кредиторів. В цій нормі закладена стримуюча превентивна функція – утримання боржника від шахрайського пе­реховування або відчуження майна за удаваними та іншими угодами, що ма­ють на меті ухилення від відповідальності перед кредитором (кредиторами). Для цього законодавець наділяє арбітражного керуючого та конкурсного кредитора правом звертатися до господарського суду із заявою про визнання недійсними правочинів (до­говорів) та спростування майнових дій боржника.

Детальніше...
 
Консультація 49

Чоловік мені не платив більше 2 років і заборгував майже 100 тисяч гривень. Чи правда, що тепер він матиме заплатити набагато більше? Дякую за відповідь.

Тамара Сокурова

Коли починають діяти нові норми?

Завдяки активній позиції Уряду, Міністерства юстиції, народних депутатів та громадськості нам вдалося домогтися швидкого розгляду та ухвалення другого пакету новацій #ЧужихДітейНеБуває Верховною Радою.

Детальніше...
 

Пане міністре, вітаю Вас! Багато в новинах говорили про те, що після прийняття законів про аліменти сильно зміняться правила про те, як виїхати з дитиною за кордон. Навіть казали, що можна буде поїхати з дитиною на море й тим, хто за рішенням суду живе не з дитиною. Я живу окремо і дуже хотів би знати, які нові правила виїзду і чи можу я поїхати на відпочинок з сином?

Віктор Дубенко

Як змінилися норми щодо тимчасового виїзду дитини за кордон при наявності боргу зі сплати аліментів?

Безперешкодно тимчасово поїхати з дитиною в іншу країну тому з батьків, який проживає з дитиною, можна буде, якщо інший з батьків, має заборгованість з аліментів 4 місяці. А для дітей з інвалідністю та тяжко хворих дітей – цей строк скорочено до 3 місяців.

Детальніше...
 


Сторінка 6 з 11
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна