Консультує Міністерство юстицій України
Маєш борги-пересувайся пішки. Виявлення транспортних засобів боржників

У розпалі сезон відпусток. Багато громадян робить вірний вибір на користь відпочинку на курортах рідної  України, весь рік  чекали того моменту, коли усі валізи будуть завантажені до авто, та родина поїде у довгоочікувану відпустку. Ось воно: море. Однак, зовсім недалеким буде шлях для боржників за виконавчими провадженнями, в тому числі з аліментів.

Детальніше...
 

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися?

Іван Скорогуб

Детальніше...
 
Як протидіяти торгівлі людьми? Питання та відповіді.

Незалежно від того, чи маєте Ви досвід подорожувати по світу, чи ніколи не виїздили за межі свого міста, або прийняли рішення поїхати навчатися чи працювати за кордон, щоб не потрапити в ситуацію експлуатації, яка є однією із форм торгівлі людьми, подбайте про свою власну безпеку.

Що таке торгівля людьми?

У статті 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми» зазначено, що торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Детальніше...
 
Правова консультація - онлайн.

На сьогодні одним із головних пріоритетів Міністерства юстиції України та його територіальних органів є забезпечення реалізації конституційного права українців на правовий захист, формування нової правової свідомості шляхом інформування громадян про їхні права та механізми їх захисту, створення невід’ємної системи надання безоплатної правової допомоги.

Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області, як і Міністерство юстиції України, продовжує працювати для того, аби люди мали рівний доступ до правосуддя та використовували правові механізми для вирішення своїх правових питань.

Детальніше...
 
Право громадян на об’єднання, обмеження щодо утворення і діяльності громадських об'єднань

Право громадян на свободу об’єднання є невід’ємним правом людини, закріпленим Загальною декларацією прав людини, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права, гарантується Конституцією України.

         Статтею 20 Загальної декларації прав людини, прийнятої і проголошеної резолюцією 217 A (III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 року, передбачено, що кожна людина має право на свободу мирних зборів і асоціацій. Ніхто не може бути примушений вступати до будь-якої асоціації.

Детальніше...
 
ШЛЮБ ЗА ДОБУ

Шановні мешканці Запоріжжя та нашої області! У місті Запоріжжі діє пілотний проект «Шлюб за добу».

Пілотний проект «Шлюб за добу» є спрощена процедура державної реєстрації шлюбу, відсутність необхідності звернення до відділів ДРАЦС, проведення реєстрації шлюбу у час та у місці, обраному нареченими, залучення до організації реєстрації шлюбу суб'єктів господарювання публічного права.

Детальніше...
 
Підсумки роботи аграрного антирейдерського оперативного штабу Запорізької області за І півріччя 2018 року

Антирейдерський аграрний оперативний штаб Запорізької області, який створений розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 17.08.2017 № 430 для забезпечення захисту аграріїв від спроб рейдерських захоплень землі чи врожаю, швидкого й ефективного реагування на будь-які незаконні дії стосовно протиправного захоплення майна аграріїв, надання правової допомоги в оформленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки та сприяння правоохоронним органам у фіксації вчинених правопорушень для подальшого притягнення винних осіб до відповідальності, протягом І півріччя 2018 року отримав 2 повідомлення про рейдерські захоплення, з них одне повідомлення стосувалось захоплення товариств з обмеженою відповідальністю (сільськогосподарських підприємств), інше громадської організації.

Детальніше...
 
Новий Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»: на що звернути увагу?

З метою вдосконалення правового режиму діяльності товариств з обмеженою відповідальністю, а також для приведення у відповідність міжнародним стандартам регулювання корпорацій було прийнято Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон), який набрав чинності 17 червня 2018 року.

Детальніше...
 
Не сплачуєш аліменти? Наслідки.

Свідомих «татусів» і «матусь», які після розлучення добровільно і вчасно виплачують аліменти на своїх дітей, можна на пальцях перерахувати. Насправді ж ми стикаємося з безсторонніми ситуаціями, коли матерям (рідше – татусям) припадає в буквальному сенсі вибивати з колишнього подружжя гроші на утримання спільної дитини. Як бути, коли вже елементарні волання до совісті не спрацьовують? Які необхідно вживати заходів, коли утворюється аліментна заборгованість в Україні?

Детальніше...
 
Належний доказ надіслання позовної заяви суб’єктом владних повноважень

Розгляд спору колегією суддів об’єднаної палати Касаційного адміністративного суду виник у зв’язку з необхідністю відпрацювання єдиної правової позиції щодо обов’язку суб’єкта владних повноважень крім розрахункового документа (чека) про відправлення поштової кореспонденції надавати опис вкладення як належний доказ надіслання документів відповідачу.

Постановою Верховного Суду по справі № 820/1186/17 від 20.06.2018 викладено правову позицію з вищезазначеного питання.

Детальніше...
 


Сторінка 7 з 13
free pokerfree poker
© Більмацька районна державна адміністрація, Запорізька область, Україна